Svátek má: Igor

Komentáře

Jan Bauer

poslanec PSP ČR (ODS)

Důchody musí zohledňovat zásluhovost, návrhy ministryně jsou nespravedlivé

Ministryně práce a sociálních věcí Maláčová na tiskové konferenci shrnula 200 dnů svého působení v úřadu a zároveň představila nové plány Ministerstva práce a sociálních věcí.

Pro pravicově smýšlejícího člověka bylo těch 200 dnů doslova noční můrou. Všem nejlépe všechno zadarmo, všem přidáme, za neplatiče všechno zaplatíme a všichni si budeme rovni. Pokud by se uvedly v život všechny plány, které paní ministryně práce a sociálních věcí prezentuje, vedlo by to pravděpodobně ke kolapsu státních financí,“ je přesvědčen Jan Bauer, místopředseda výboru pro sociální politiku a poslanec ODS. Vadí mu i nekvalitně připravené zákony a aktuální zmatky kolem e-neschopenky.

Já od ministryně především očekávám, že připraví změny v penzijním systému a přijde s konkrétními opatřeními na podporu rodiny a dětí. To jsou spojené nádoby, pokud chceme, aby jednou důstojné důchody pobírala i dnešní střední generace. Naprosto nepřijatelné jsou pro nás takové změny v penzijním systému, které by snížily zásluhovost při vyplácení důchodů.

Žádný takový zákon vláda v plánu svých legislativních prací nemá a ministerstvo pro místní rozvoj jde cestou cílených dotací obcím na výstavbu a rekonstrukce bytů. Podle všeho tak pokračuje chaos, kdy se na zásadních věcech týkajících se bydlení neshodnou ani ministři v jedné vládě.

Jan Bauer