Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Příležitost dělá zloděje…

Příležitost dělá zloděje…

Zřejmě se chtěl se vyhnout placení elektřiny, proto se napojil na elektroměr společných prostor domu.

Ilustrační foto
13. března 2020 - 12:00

Policisté obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí přijali v těchto dnech oznámení od revizního technika energetické společnosti z důvodu podezření na neoprávněný odběr elektrické energie jednoho z bytů domu v obci Kunčice pod Ondřejníkem.

Na základě výpovědi revizního technika bylo zjištěno, že do bytového domu byl vyžádán členy společenství vlastníků právě z důvodu zvýšené spotřeby elektrické energie společných prostor. Při revizi následně zjistil neoprávněné napojení jedné bytové jednotky od elektroměru, který měří spotřebovanou elektrickou energii společných prostor domu. Na základě dalších zjištěných poznatků mohl být neoprávněný zásah a odběr elektrické energie datován již od července roku 2018.

Policisté v tuto chvíli shromažďují veškeré důkazní materiály nejen ke zjištění výše způsobené škody, provádí výslechy zainteresovaných osob vedoucí nejen ke způsobu neoprávněného odběru elektrické energie, ale především ke zjištění osoby pachatele tohoto skutku. Škoda se již v tuto chvíli předběžně pohybuje v řadách několika desítek tisíc korun.


V současné době jsou zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež.   

Moravskoslezskenovinky.cz informovala nprap. Karolína Bělunková, vrchní inspektor, PČR Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)