Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Ostrava: Peníze na opravy nájemního bydlení

Ostrava: Peníze na opravy nájemního bydlení

Dalších 19,7 milionu korun rozdělilo město Ostrava ze speciálního fondu na obnovu a rozvoj nájemního bydlení ve správě městských obvodů.

Ilustrační foto
10. června 2020 - 12:00

A to z fondu pro letošní rok, který činil 50 milionů korun. Ve dvou vlnách se už vyčerpalo celkem 47,53 milionu korun, dohromady město podpořilo šest investičních akcí. Tentokrát míří peníze z fondu do Slezské Ostravy na regeneraci bytového domu v Mírové Osadě a Ostravy-Jihu na zateplení a stavební úpravy bytového domu v Čujkovově ulici.

Mezi strategické cíle města patří rozšiřování nabídky dostupného bydlení a důraz na vzhled a kvalitu bytového fondu, proto se pokračuje nejen v realizaci vlastních projektů, ale i v další podpoře bytových projektů městských obvodů.

"Pro letošní rok jsme finance z fondu rozdělili, jeho pokračování plánujeme i v dalších letech. Zároveň jsme v květnu schválili pro Mariánské Hory a Hulváky možnost přijetí úvěru na obnovu bytového fondu ve výši sto milionů korun. Nároky na bydlení stoupají, zejména mezi mladými lidmi. Chceme pro ně v Ostravě vytvářet takové podmínky, aby neměli důvod se stěhovat jinam," uvedl primátor Tomáš Macura.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)