Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Uzavřený areál Lázní Darkov se od října znovu otevře

Uzavřený areál Lázní Darkov se od října znovu otevře

Lázně Darkov, které vloni přišly kvůli zásahům státu do systému hrazení lázeňské péče o zhruba 30 procent klientů a musely kvůli tomu uzavřít kapacity několika léčebných domů, znovu zahájí provoz i ve své druhé, historické části.

Společenský dům v Lázních Darkov
22.září 2014 - 13:08

Od října začnou poskytovat péči v budovách Léčebny Darkov (Staré lázně, Maryčka, Jiřina) a otevře se i Společenský dům historického areálu. Fungovat začnou všechny obvyklé procedury zaměřené na oběhové, nervové a pohybové obtíže. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mediální zástupkyně Lázní Darkov Eva Kijonková.

„Poskytneme obvyklou léčbu hrazenou pojišťovnami i příspěvkové a samoplátecké programy. Znovu nabídneme ve starých lázních také oblíbené tématické pobyty, například Vánoce a Silvestr,“ říká ředitel Lázní Darkov Jaroslav Čánek.

Obnovení chodu darkovkého areálu lázní přichází po dvou letech. Kvůli tehdy zavedenému tzv. indikačnímu seznamu, kterým stát zmenšil rozsah pojišťovnami placené lázeňské péče a zkrátil i dobu pobytu v lázních, se Lázně Darkov koncentrovaly do svých modernějších budov Rehabilitačního sanatoria v Karviné – Hranicích. Pro darkovský areál pak hledaly náhradní využití s tím, že když alespoň část historického areálu obsadí náhradním programem, budou moci obnovit i jeho chod.

Díky dohodě se společností Domov Alzheimer Darkov se podařilo záměr naplnit a klienti tak mohou znovu využívat vše, na co byli zvyklí. „V první fázi oslovujeme především české klienty, nebudeme se ale bránit ani návratu zahraniční klientely do Léčebny Darkov,“ doplňuje obchodní ředitelka Lázní Darkov Petra Filipová. Předpokládá, že první pacienty přivítá historický areál Léčebny Darkov už v prvních říjnových dnech, bezprostředně po otevření.

Se znovuotevřením druhého léčebného areálu souvisí také přesun části zaměstnanců z Karviné – Hranic zpět do Darkova. „Nejde ale o masivní přesun, zatím jsme obezřetní. Nové zaměstnance nenabíráme, i když nevylučujeme, že pokud dojde k dostatečnému oživení českého lázeňství, budeme i přibírat,“ upozorňuje Jaroslav Čánek.

Karviná žádá o statut lázeňského místa pro Darkov

Lázně Darkov jsou špičkovým rehabilitačním zařízením. Spolupracují s fakultními nemocnicemi a klinickými pracovišti nejen na Moravě. Ročně jejich péči využije zhruba 13 tisíc pacientů, část z nich přijíždí tradičně z arabského světa, kde mají Lázně Darkov dceřinou společnost v Saúdské Arábii. Díky Lázním Darkov má město Karviná statut lázeňského místa v ČR.

(iza, foto: Hellooo/Wikimedia)