Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Nová sportovní hala v Bohumíně je držitelkou rekordu

Nová sportovní hala v Bohumíně je držitelkou rekordu

Sotva se nová sportovní hala v Bohumíně narodila a už je držitelkou rekordu. Při slavnostním otevření nového sportovního stánku to potvrdila pelhřimovská Agentura Dobrý den, která v České republice zastřešuje oblast rekordů a kuriozit.  

Nová sportovní hala v Bohumíně
8.září 2014 - 13:01

Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Bohumína Lucie Balcarová. „Proměřování haly trvalo asi patnáct minut. Bohumín je držitelem nového rekordu – sportovní plochy se čtyřmi hřišti pod jednou střechou. Tato rekordní plocha má rozměry 62 x 44,5 metru, což znamená, že sportoviště zabírají plochu 2 765,7 metru čtverečních,“ uvedla komisařka Hana Valová z agentury Dobrý den.

Bohumínská hala tak bude zapsána jako největší svého druhu v České republice do České knihy rekordů. Pro Bohumín je to už desátý rekord v pořadí. Ten poslední získalo město v červenci o pár metrů dál při slavnostním otevření originální lanové atrakce Mauglího stezky v zábavném areálu pro děti Hobbparku. Sešlo se tady totiž rekordní množství lidí s maskou zvířete na jednom místě.

Rekordní sportoviště má hned čtyři hřiště. Každé z nich dokáže uspokojit množství týmových i individuálních sportů. Hřiště s polyuretanovým povrchem o rozměrech 20 x 40 metrů je určeno pro sálové sporty jako basketbal, volejbal, házená, futsal a florbal. Na své si na něm přijdou i badmintonisté, kteří na něm najdou hned čtyři kurty. Ke hřišti náleží tribuna pro asi 200 diváků.

Druhé hřiště opět o rozměrech 18 x 40 metrů disponuje v tuto chvíli nejmodernějším typem umělého trávníku, tzv. 5. generace. Využijí ho jak fotbalisté, tak nohejbalisté nebo volejbalisté. Třetí plochou je tenisový kurt s povrchem s betonovou stěrkou.

Samostatně pak stojí čtvrtá sportovní plocha, a tou je hřiště pro badminton. Prostor však využijí také vyznavači zuby, aerobiku, jógy či jiných podobně zaměřených aktivit. V prostoru haly se nachází také plně vybavené zázemí, deset šaten a sprch. U haly vyrostla i nová parkovací místa. Hala má ocelovou konstrukci a zabírá plochu 3 715 metrů čtverečních.

Bohumín chce mít svou novou halu v České knize rekordů


„Původně jsme měli připravený projekt v podobném architektonickém stylu jako blízké aquacentrum asi za 85 milionů korun, ale jen s jedním hřištěm. Ten ležel léta v šuplíku a čekal na to, až se objeví vhodný dotační titul. To se ale nestalo. A tak jsme jej nakonec přepracovali, dali přednost efektivitě před designem, využili maximálně prostor, který jsme pro halu měli k dispozici a vznikl levnější projekt za 50 milionů korun se čtyřmi hřišti. A ten už jsme byli schopni realizovat plně z rozpočtu města. Hospodaření je totiž natolik zdravé, že bez problému zvládneme splácet 50milionový úvěr, který jsme si na její výstavbu museli vzít. Díky nízkým nákladům tak bude hala provozně levnější a pro sportovce cenově dostupnější. A na to jsme pyšní. Nevzniklo nic jen kvůli tomu, že na to zrovna byla dotace. Proto u vchodu do haly návštěvníci najdou po vzoru dotačních projektů tabulku s nápisem, že hala nebyla financována ze zdrojů Evropské unie, ale z městského rozpočtu,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

(iza, foto: Pavel Čempěl)