Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Rekonstrukce amfiteátru a letního kina v Karviné finišuje

Rekonstrukce amfiteátru a letního kina v Karviné finišuje

Rekonstrukce amfiteátru a letního kina v zámeckém parku v Karviné-Fryštátě finišuje. Město financuje opravy za 17 milionů ze své kasy. Rekonstrukce znamenala opravu fasády, střechy, výměnu oken a dveří, v promítací kabině je nová vzduchotechnika a elektroinstalace.

Letní kino v Karviné
31.srpen 2014 - 13:00

Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Karviné Šárka Swiderová. „Amfiteátr a kino jsou už v kraji poměrně ojedinělou záležitostí, rozhodli jsme se areál zachovat, ale to znamenalo jej opravit a vylepšit. Je to součást zábavy v zámeckém parku, jednom z nejoblíbenějších míst ve městě. O letní promítací sezónu diváci letos přišli, ale už 13. září se dočkají hudební šou a znovuotevření areálu,“ přiblížil primátor Karviné Tomáš Hanzel.

Rekonstrukce znamenala opravu fasády, střechy, výměnu oken a dveří, v promítací kabině je nová vzduchotechnika a elektroinstalace. Nové je zázemí – kompletně včetně sociálních zařízení, podlah nebo šaten. V jevišti i hledišti jsou nebo v nejbližších dnech budou vyměněny plochy ke stání i sezení. V pátek 29. srpna instaluje firma v hledišti nové sedačky, míst je lehce méně než bývalo dříve.

„V zámeckém parku jsme před třemi lety dostavěli novou loděnici a vylepšili její okolí, vloni tu byla otevřena trasa pro bruslaře dlouhá více než 2 km – tam je v hezkém počasí opravdu plno a lidé si ji oblíbili. Zámecký park bude brzy asfaltovou stezkou napojen na cyklotrasu podél Olše, vyasfaltované jsou už úseky cyklotrasy od Darkova po Staré Město, takže tam lze jezdit nejen na kole, ale i na bruslích,“ připomněl primátor Hanzel nedávné investice města do volnočasových aktivit v oblíbeném karvinském parku a jeho blízkém okolí.

Karviná: Nejvíce prvňáčků bude mít ZŠ a MŠ Dělnická

Více než 200 let starý park je evropský památkově chráněný unikát, městu se daří jej stále více otevírat dalším aktivitám pro veřejnost. Vloni byly vyměněny nebo opraveny všechny lavičky a zrenovováno veřejné osvětlení, chystá se rekonstrukce tamní kašny.

(iza, foto: Město Karviná)