Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Nový Jičín rozdá kompostéry, aby podpořil třídění odpadu

Nový Jičín rozdá kompostéry, aby podpořil třídění odpadu

Už na podzim rozdělí město Nový Jičín občanům 500 kusů kompostérů. Majitelé  nebo nájemci pozemku na území města mohou získat nádobu na biologicky rozložitelný odpad bezplatně, a to formou výpůjčky na pět let.

Ilustrační foto
20. srpna 2014 - 17:00

Po této době se občané stávají automaticky vlastníky kompostérů. Náklady na pořízení 700 litrových plastových schránek přesáhnou 1,3 milionu korun. Město však již vloni podalo žádost o dotaci, která by měla uhradit 90 procent částky. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Nového Jičína Marie Machková.

„Radnice tímto projektem podporuje separaci odpadů ve městě včetně jeho místních částí. Mezi lidmi jsme prováděli průzkum spojený s předběžnou objednávkou kompostérů. Na základě výsledku jsme v rámci dotačního titulu požádali o 500 kusů nádob,“ uvedla Marta Kiššová z odboru životního prostředí novojičínské radnice. Na kompostér má nárok pouze občan s trvalým pobytem na území Nového Jičína a jeho místních částí, vlastník nebo nájemce pozemku na uvedeném katastrálním území a nesmí být dlužníkem města.

V Novém Jičíně přibude téměř dvě stě parkovacích míst

„Nádoby na biologicky rozložitelný odpad budeme všem, kteří si je objednali, rozdávat zřejmě v průběhu října. Každý zájemce musí před jejich převzetím podepsat s městem smlouvu o výpůjčce na 5 let. Následně se nájemce stává vlastníkem nádoby,“ dodala Kiššová. Více informací lze získat na odboru životního prostředí, kancelář číslo 306 nebo na telefonu 556 768 365.

(iza, foto: arch.)