Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Policisté zastavili po hodině dva opilé řidiče stejného auta

Policisté zastavili po hodině dva opilé řidiče stejného auta

Dva opilí řidiči usedli za volant jediného osobního auta krátce po sobě na silnicích Studénky. Samozřejmě postupně. Prvního, jednadvacetiletého mladíka, zastavila hlídka obvodního oddělení policie Studénka na ulici Sjednocení.

Ilustrační foto
1.srpen 2014 - 13:00

O případu informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Muž je podezřelý, že řídil vozidlo značky Citroen Berlingo ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení automobilů. Dechové zkoušky vykázaly hodnoty kolem 1,50 promile alkoholu. Další řízení auta bylo mladíkovi zakázáno.

Už za hodinu a čtvrt poté zastavila hlídka totožný vůz znovu, a to na ulici 2. května ve. Za volantem vozu seděl tentokrát 40letý muž. Dechové zkoušky tohoto řidiče vykázaly hodnoty zhruba 1,6 promile alkoholu. I tento řidič absolvoval obdobné úkony jako jeho mladší, v té době, již spolujezdec.

V autě zemřeli dva lidé, když jej slisovaly dva náklaďáky

Oba řidiči jsou podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a oběma tak hrozí identický trest, odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz řízení. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení.

(iza, foto: arch.)