Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Podnikatelům z regionu pomohou nejen vouchery na rozjezd

Podnikatelům z regionu pomohou nejen vouchery na rozjezd

Moravskoslezský kraj podpoří celkem 31 podnikatelských projektů v regionu. Prostřednictvím takzvaných voucherů v celkové hodnotě přes 8 milionů korun kraj přispěje začínajícím firmám i těm zavedeným.

Ilustrační foto
21. června 2021 - 12:00

Krajskou podporu získá například vývoj rehabilitačních pomůcek ve virtuální realitě nebo projekty v oblasti módy. „Náš kraj je pro podnikatelskou sféru skvělým místem. Máme tu schopné lidi se zajímavými nápady, ale není to tu zas taková byznys džungle jako třeba v Praze. Každého odvážného podnikatele si velmi vážíme, každý úspěšný projekt přispívá k rozvoji našeho kraje a podporuje dynamickou proměnu, kterou procházíme. Největší zájem o krajskou podporu projevily začínající firmy, kterých byla mezi žadateli o příspěvek skoro polovina. Nemůžeme přispět každému, ale všem přeji, aby se jim podnikání dobře rozjelo,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a doplnil, že o vouchery v celkové hodnotě přes 20 milionů korun si napsalo 74 žadatelů.

Hodnotící komise složená ze zkušených odborníků z podnikatelské praxe nakonec doporučila podpořit 31 projektů v celkovém objemu 8,3 milionu korun.  Krajské vouchery získaly také například projekty zabývající se stavebními konstrukcemi, systémy vertikálních zahrad, digitálních monitorů dechu nebo také projekty v oblasti módního průmyslu.


Díky Techart voucheru tak společnost Botao Barefoot nabídne stavebnici obuvi pro chůzi naboso, zákazník si bude moci sám vyrobit funkční obuv.  

Hrad Bečov skrývá románský relikviář svatého Maura

Moravskoslezský kraj bude v podpoře podnikání pokračovat, ještě letos v srpnu vyhlásí další výzvu, tentokrát pouze pro začínající podnikatele.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%