Svátek má: Miluše

Regiony

Velikost textu:

Bohumíňáci psali Ježíškovi o nové zuby, rum i bezbolestný porod

Bohumíňáci psali Ježíškovi o nové zuby, rum i bezbolestný porod

Kuriózní, vtipná, ale i dojemná přání napsali malí i velcí Bohumíňáci do dopisů, které zaplnily speciální Ježíškovu poštovní schránku na náměstí T. G. Masaryka.

Ježíškova pošta
5. prosince 2016 - 08:00
Během jediného dne jich do ní vhodili 1 240 a vytvořili tak nový český rekord. Mezi nejoriginálnější přání patřil bezbolestný porod, nové vlasy a zuby či živý beránek s ovečkou.

Ježíškova schránka stála v centru Bohumína 26. listopadu jako tradiční součást vánočních trhů. Otevřít a poctivě přečíst všech 1 240 dopisů zabralo organizátorům dva dny. Po nahlédnutí do některých vzkazů Ježíškovi slzeli smíchy i dojetím.

„Ať můj manžel konečně přestane chrápat,“ napsala 38letá žena. „Aby mi někdo příští rok zadarmo postavil rodinný dům,“ přál si zase 31letý muž. A další kuriózní „zakázky“ pro Ježíška přibývaly, ať už šlo o vylepšení vzhledu, ne zcela běžné domácí mazlíčky či o počasí. Ženy si nejčastěji přály spotřebiče a vybavení do domácnosti. Většinou sušičku, pračku nebo nový vysavač. „Milý Ježíšku, prosím, dones mi novou sedačku do obýváku,“ zněla jedna z tužeb. Muži naopak na seznam zařadili drahá auta, zbraně a dostatek alkoholu. „Milý Ježíšku přines mi porsche, sex a peníze,“ napsal jeden z nich. „Aby mi nikdy nedošel rum,“ přidal další.


Od předškolních let až do seniorského věku se v dopisech objevovaly mobilní telefony, tablety či notebooky. Malé slečny psaly Ježíškovi nejčastěji o hračky s motivem Ledového království, Monster High, o panenky, poníky a hrací sadu s malými křečky. Mezi tajné sny malých chlapců nejčastěji patřil svět Minecraftu nebo Star Wars, ať už jako počítačová hra, LEGO verze či hračka. Děti si daly s přáníčky záležet. Nechyběly dlouhé seznamy, ani nalepené a namalované obrázky.

Organizátoři ježíškovské pošty mezi dopisy našli spoustu těch, které se týkaly nemateriálních věcí. Děti chtěly sourozence, dospívající si přáli „konečně“ najít nějakého kluka či holku, mladé ženy počít a porodit dítě. Nejčastěji si ale všichni, bez ohledu na věk, přáli zdraví a lásku. Některá přání byla až dojemná. „Aby na každou nemoc byl lék,“ napsala 57letá žena. „Dostat novou práci, ze staré mi dali výpověď, “ přála si 51letá žena. „Ať už má mamka lepší práci a klid,“ svěřila se 16letá slečna. Návštěvníci trhů neopomněli ve svých přáních ani na samotné město Bohumín, chtěli by například, aby zůstal takový, jaký je, anebo aby v něm mohli dýchat čistý vzduch.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Lucie Kolková, tisková mluvčí města Bohumín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:město)