Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Z policejního notesu Moravskoslezského kraje

Z policejního notesu Moravskoslezského kraje

Sedmašedesátiletý muž pokácel na území města Rýmařov jednačtyřicet vzrostlých stromů Olší o různých průměrech. Tyto rostly v okolí břehu vodního toku napojujícího se na Podolský potok v obci Jamartice. Majitelům stromů vznikla škoda přesahující deset tisíc korun.

Ilustrační foto
29. května 2017 - 09:20

Frýdek-Místek: Odcizil naftu a další

Dosud neznámý pachatel odcizil z lesního stroje zaparkovaného na lesní komunikaci spojující Ondřejník a Opálenou šedesát litrů motorové nafty v hodnotě téměř dva tisíce korun. Poté v lupu pokračoval u traktoru značky Zetor, ze kterého odcizil dalších čtyřicet litrů nafty. Bez povšimnutí nenechal ani pracovní lanovku na přibližování dřeva, kde po odstranění krycí mříže dveří kabiny rozbil plexisklo a po vniknutí dovnitř odcizil kufr z pracovním nářadím, plastový kanystr a pomocné kladky lanovky. Uvedeným jednáním způsobil zloděj poškozenému škodu přesahující třiatřicet tisíc korun.

Karviná: Nalezla muže bez známek života

Včerejšího dne jsme po šestnácté hodině odpolední přijali od náhodné kolemjdoucí oznámení o nálezu muže ležícím na lavičce v parku na ulici Národní třída v Havířově, který nereagoval na oslovení. Na místo byla tedy přivolána rychlá záchranná služba, jejíž zdravotník konstatoval smrt. Přivolaný koroner neshledal zevní prohlídkou těla známky cizího zavinění a nařídil zdravotní pitvu. Na místo byla přivolána i služba kriminální policie a vyšetřování s kriminalistickým technikem, který na místě provedl nezbytné úkony, včetně zajištění stop a ohledání místa činu.

Dosavadním šetřením nebyly zjištěny žádné podezřelé okolností úmrtí dvaašedesátiletého muže.


Opava: Havárie cyklisty

K havárii šestašedesátiletého cyklisty došlo dne 26. května krátce před půlnocí v obci Kravaře. Z prvotního šetření vyplývá, že muž nezvládl vlivem své podnapilosti na přímém úseku komunikace řízení jízdního kola a havaroval. Přivolaní policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu byla naměřena hodnota 1,7 promile alkoholu v dechu. Při pádu utrpěl cyklista těžká zranění, která si vyžádala jeho transport do nemocnice.

Ostrava: Díky nepozornosti přišla o kabelku

Jen několik minut stačilo zloději dosud neznámé totožnosti k tomu, aby odcizil na ulici Jantarová z neuzamčeného vozidla značky VW Passat dámskou kabelku, ve které se nacházel mobilní telefon, klíče od vozidla a bytu, peněženka s občanským a řidičským průkazem spolu s platební kartou a průkazem zdravotní pojišťovny. Poškozená přišla také o finanční hotovost a MP3 přehrávač. Zloděj způsobil svým jednáním škodu v odhadované výši přesahující sedm tisíc korun.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala o případech por. Mgr. Lenka Sikorová, tisková mluvčí PČR Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)