Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Havířov: Na přání občanů došlo ke změně systému parkování

Havířov: Na přání občanů došlo ke změně systému parkování

V letošním roce došlo k obnově povrchu parkovacích stání, a přitom také ke změně systému parkování na ulici Beethovenova a ulici Fibichova v Havířově. Ke změně systému parkování vedly havířovský magistrát podněty občanů.

Nové parkování v ulici Beethovenova a Fibichova
29. října 2020 - 12:00

Lidé si přáli, aby se v této lokalitě jezdilo pomaleji a tím pádem i bezpečněji. Navržené a následně realizované šikmé parkování se systémem couvání do parkovacího místa je výrazně bezpečnější než šikmé parkování s vjížděním přední částí vozidla do parkovacího místa.

Jak popisuje vedoucí havířovského odboru komunálních služeb Iveta Grzonková: „Tím, že řidič může při couvání do parkovacího místa omezit ostatní účastníky silničního provozu, dojde ke snížení rychlosti a k daleko přehlednější dopravní situaci. Při parkování vozidel couváním má řidič vozidla po celou dobu přehled o situaci za svým vozidlem."


Výjezd přední částí vozidla z parkovacího místa je pak mnohem snazší než v případě, že z parkovacího místa řidič couvá. Při výjezdu přední částí vozidla má řidič mnohem lepší výhled, což v případě couvání z parkoviště nelze zajistit, zejména zaparkuje-li vedle vozidlo, které tento výhled znesnadňuje.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál města Havířov)