Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Tříkrálová sbírka v Novém Jičíně byla opět rekordní

Tříkrálová sbírka v Novém Jičíně byla opět rekordní

Tříkrálová sbírka v Novém Jičíně opět přinesla rekordní výtěžek. A rekordní byl i počet koledujících. Do ulic města a jeho okolí jich vyrazilo 450.

Nový Jičín
22. ledna 2019 - 12:00

Tříkrálová sbírka v Novém Jičíně opět přinesla rekordní výtěžek. Ve městě a v dalších čtyřek obcích, které pod zdejší Charitu spadají, ve Starém Jičíně, Šenově u Nového Jičína, Kuníně a Bernarticích nad Odrou, lidé věnovali koledníkům 678 777 korun., což je o 30 tisíc korun více než vloni. A rekordní byl i počet koledujících. Do ulic města a jeho okolí jich vyrazilo 450.

„Naším skupinkám se tak podařilo navštívit i více ulic. Nejmladšímu koledníkovi byly tři roky, nejstaršímu hodně přes sedmdesát let. Navzdory počasí byli všichni stateční a lidé je za jejich odhodlání často odměňovali sladkostmi,“ uvedla koordinátorka Tříkrálové sbírky v Novém Jičíně a okolí Markéta Brožová.

Štědrost občanů se projevila i na obsahu pokladniček. Vždyť jen výtěžek z Nového Jičína vážil přes padesát kilogramů. „Mezi mincemi jsme objevili i korunu z roku 1960, ale vyskytovaly se i bankovky, dvě dokonce v hodnotě dvou tisíc korun. Z vybrané částky zůstává pětašedesát procent novojičínské Charitě, zbývající část sumy půjde na celorepublikové charitní projekty a pomoc v zahraničí,“ řekla Brožová.Zdejší Charita za peníze dárců pořídí kompenzační pomůcky pro nemocné a staré lidi. Část financí uloží na konto, ze kterého bude přispívat na kroužky dětem ze sociálně slabých rodin, zřídí i humanitární konto pro lidi, které postihla povodeň, požár či jiné neštěstí. Podíl z výtěžku získá i Rodinný klub Hnízdo organizující vzdělávací a volnočasové aktivity pro rodiny.

„Chceme podpořit i charitní klub rukodělných prací určený osamělým lidem, a nově také psychologickou pomoc pro naše klienty, kteří se dostali do problémů,“ doplnila výčet aktivit Brožová.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí pro Městský úřad Nový Jičín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.mú,o.nepilý)