Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

V Ostravě si zahrají tenisté, kteří porazili nejen Federera

V Ostravě si zahrají tenisté, kteří porazili nejen Federera

S rekordním rozpočtem a tím pádem historicky nejlepším obsazením začne v pondělí 31. srpna hlavní soutěž 17. ročníku tenisového challengeru Ostrava Open 2020 by Moneta.

Tenista Lukáš Rosol.
28. srpna 2020 - 12:00

Ostravský turnaj je dotován částkou 156 tisíc dolarů (přibližně 3,5 milionu korun), což je trojnásobně více, než tomu bývalo v předešlých letech. „Vysoké dotaci odpovídá i zájem hráčů z celého světa,“ potvrdil manažer turnaje Tomáš Ostarek.

Na antukových kurtech v Komenského sadech se představí takové hvězdy, jako lotyšský střelec Ernests Gulbis (nejvýše 10. na žebříčku ATP), horkokrevný Chorvat Viktor Troicki (nejvýše 12. v ATP ), či jihokorejský rychlík Chung Hyeon, který se předloni probojoval až do semifinále Australian Open.

Chybět nebude ani španělský veterán Tommy Robredo, před lety pátý nejlepší hráč světa. Dlužno dodat, že Robredo je trojnásobný vítěz Davis Cupu. Vítězem Davis Cupu je také Troicki.  

Českou hvězdou by měl být ostřílený Lukáš Rosol, kdysi 26. hráč světa z roku 2014. Dvojnásobný daviscupový vítěz se pokusí navázat na ostravský triumf z roku 2010.


Sám jsem ve velkém očekávání a už se nemůžu dočkat. Bude to velký svátek tenisu. Vidět v Ostravě bývalé hráče světové desítky, respektive dvacítky, daviscupové vítěze a zároveň borce, kteří dokázali v kariéře porazit, nebo aspoň pořádně prohnat třeba i na grandslamech Nadala, Federera, či Djokoviče, se člověku jen tak nepoštěstí. Ten, kdo přijde, se má opravdu na co těšit,“ řekl ředitel turnaje Václav Roubíček.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)