Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Havířov ušetřil nákupy na burze 4 miliony za energie

Havířov ušetřil nákupy na burze 4 miliony za energie

Energie pro své budovy a městské organizace nakupuje město Havířov opakovaně na Českomoravské komoditní burze Kladno. Při zatím posledním nákupu dodávek elektřiny a zemního plynu na rok 2015  snížilo ceny energií o půl milionu korun.

Ilustrační foto
4. října 2014 - 08:00

Od prvního nákupu silové elektřiny a zemního plynu v roce 2012 náklady klesly celkem o 4 miliony korun. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Havířova Eva Wojnarová.

Na burze pořizuje havířovská radnice každoročně cca 12 tisíc megawatthodin elektřiny a bezmála tři tisíce MWh zemního plynu pro téměř pět desítek organizací s více než tisícem elektroměrů a plynoměrů. V prvním roce nákupů město snížilo energetické vstupy o necelý milion korun.

"Zatím nejvyšší pokles jsme zaznamenali loni - meziročně jsme ušetřili dva a půl milionu korun," uvedl havířovský primátor Zdeněk Osmancyk.

Při letošním nákupu energií na komoditní burze město Havířov snížilo cenu zemního plynu v režimu maloodběr o 7 procent a v režimu velkoodběr téměř o 10 procent. Dodávky silové elektřiny v nízkém napětí budou ve srovnání se současnými cenami nižší o tři a půl procenta, ve vysokém napětí ceny zůstávají na stávající úrovni.

Změny územního plánu Havířova budou regulovat ubytovny

"Ve srovnání s prvním burzovním nákupem klesla cena silové elektřiny o čtvrtinu,"  potvrdil vedoucí odboru komunálních služeb havířovského magistrátu Jiří Revenda. V příštím roce tak město havířov zaplatí za silovou elektřinu ve vysokém napětí 1067 korun za MWh, v nízkém napětí dokonce jen 1010 korun za MWh.

(iza, foto: Chmee2/Wikimedia)