Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Potřební dostanou díky krajské sbírce přes pět tun potravin

Potřební dostanou díky krajské sbírce přes pět tun potravin

I přes ztížené možnosti se také letos konala krajská potravinová sbírka. Zásoby Potravinové banky jsou totiž letos i s ohledem na vývoj koronavirové pandemie značně omezené. 

Ilustrační foto
14. prosince 2020 - 12:00

Zaměstnanci krajských organizací přispěli celkově více než pět tun potravin pro lidi, kteří jsou v nouzi. Kromě krajských úředníků se do sbírky zapojili také zaměstnanci téměř stovky organizací, které kraj zřizuje.

„Na krajském úřadě se v době konání sbírky kvůli epidemiologickým opatřením pohybovala zhruba třetina zaměstnanců, ostatní totiž plnili své pracovní povinnosti na home office. Proto je skvělé, že se i přes to na hejtmanství podařilo vysbírat 350 kilogramů trvanlivých potravin. Je to opět známkou toho, že vzájemná soudržnost a odpovědnost mezi lidmi stále fungují. Děkuji také všem zaměstnancům z krajských organizací. Společně jsme dali dohromady přes pět tun potravin, které pomohou, kde je to třeba,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza a doplnil, že za deset let, co kraj ve spolupráci s Potravinovou bankou v Ostravě sbírku pořádá, už bylo vysbíráno přes 63 tun potravin.

Moravskoslezský kraj se opět zapojí do potravinové sbírky

Stejně jako v loňském roce i letos Potravinová banka vydá získané potraviny svým členským organizacím, které je pak distribuují mezi potřebné klienty. Potravinovou sbírku organizovala také města v našem kraji jako například Ostrava, Opava, Havířov nebo Nový Jičín. Potravinová sbírka se ještě bude konat v krajských organizacích, které s ohledem na pandemii museli sbírku odložit na pozdější termín.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)