Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Startovací byty pomáhají mladým lidem z dětských domovů

Startovací byty pomáhají mladým lidem z dětských domovů

Celkem 12 mladých lidí z dětských domovů a pěstounských rodin prošlo za dva roky projektem S námi domů. Tento projekt vznikl díky spolupráci dětských domovů, neziskové organizace Portavita a společnosti Heimstaden. 

Ilustrační foto
14. června 2020 - 12:00

Ta ještě pod původním názvem Residomo opravila a plně vybavila 12 malometrážních bytů, které nabídla dětským domovům a pěstounským rodinám pro mladé lidi, kteří opouštějí jejich péči.

„Postavit se na vlastní nohy je důležitý životní krok, který není jednoduchý pro žádného mladého člověka. Ti, kteří vyrůstali v domově nebo v náhradní rodině, to mají mnohdy ještě náročnější. Tito mladí lidé si musí zvyknout na vlastní soukromí a samostatnost, také se musí naučit řešit praktické věci jako je třeba zajistit si opravu pračky nebo si něco vyřídit na úřadě. Je skvělé, že se daří jim s těmito záležitostmi pomáhat,“ uvedl zástupce zřizovatele dětských domovů v Moravskoslezském kraji náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny.

Každý byt je vybaven ledničkou a základním nábytkem. „Mladí lidé platí po dobu jednoho roku jen 50 procent nájmu, slevy dostávají i v dalších letech. Součástí programu je i zmíněná doprovodná sociální služba. Jsem rád, že kromě bydlení jim v jednom balíčku dáváme i lidskou oporu,“ sdělil generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.

V rámci projektu S námi domů využívají mladí lidé 12 startovacích bytů. Další byt si jako tréninkový pronajímá Dětský domov Havířov. Projekt získal v roce 2019 celostátní cenu v oblasti firemní komunikace pořádanou organizací APRA. Pod Hlavičkou Heimstaden bude pokračovat.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)