Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Alergici a astmatici z Bohumína opět vyjedou do hor

Alergici a astmatici z Bohumína opět vyjedou do hor

Bohumínské děti, které trpí alergií, astmatem, častým onemocněním dýchacích cest, obezitou nebo skoliózou vyrazí i v příštím roce na měsíc do ozdravoven v Jesenících či Beskydech.

Ozdravný pobyt v Metylovicích
15. listopadu 2014 - 08:00

Město Bohumín pro ně už pátým rokem rezervovalo léčebny v Metylovicích a Zlatých Horách. Dopravu do ozdravoven zaplatí město, samotný pobyt v podhůří hor jim hradí v plné výši zdravotní pojišťovny.

Rodiče už mohou hlásit své děti k ozdravnému pobytu u dětských lékařek. K přijetí do sanatoria je totiž zapotřebí jejich doporučení. Návrh na zařazení dítěte do léčebny pak schvaluje revizní lékař příslušné zdravotní pojišťovny.

V Metylovicích má Bohumín rezervován měsíční termín od soboty 31. ledna, ve Zlatých Horách od 2. února. Do ozdravovny může vyrazit i rodič s předškolákem, to už ale záleží na jeho osobní domluvě s léčebnou. Součástí ozdravných pobytů budou nejen léčebné kúry, ale i školní výuka.

„Termíny pobytů jsme zvolili záměrně. Jednak je ukončeno první pololetí a učitelé mají v tu dobu uzavřenu klasifikaci pro pololetní vysvědčení, a jednak právě vrcholí topná sezóna a kvalita ovzduší tak bývá nejhorší,“ uvedla Pavla Skokanová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice.

Křeslo starosty Bohumína pošesté obhájil Petr Vícha

Léčebné pobyty Bohumín pořádá a dotuje od roku 2011. Ročně se jich účastní asi 60 dětí. Celkově jich díky projektu vyjelo za čerstvým vzduchem přes 260. Rozpočet města to přišlo na více než 440 tisíc korun. Až do roku 2013 totiž město přispívalo rodičům na regulační poplatky za pobyt dítěte v sanatoriu, a to částkou dva tisíce korun na dítě. Teď radnice financuje hromadnou přepravu dětí tam i zpět a zajišťuje koordinaci.

Kromě toho přispívá radnice předškolním i školním dětem rovněž na týdenní pobyty v přírodě, v solné jeskyni, na bruslení, plavání nebo saunování. Ročně tak jde na tyto aktivity z rozpočtu města přes jeden milion korun. Moravskoslezskenovinky.cz informovala Lucie Balcarová, tisková mluvčí města Bohumín.

(jv,foto:meubohumin)