Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Nový Jičín povede koalice ČSSD, KDU-ČSL a SZ

Nový Jičín povede koalice ČSSD, KDU-ČSL a SZ

V Novém Jičíně již skončila povolební vyjednávání. Město v nadcházejících čtyřech letech povede koalice složená ze zástupců ČSSD, KDU-ČSL a Strany zelených. Rada města bude devítičlenná.

Radnice v Novém Jičíně
1. listopadu 2014 - 08:00

Sociální demokraté v ní obsadí šest křesel, lidovci dvě a zelení získali jeden mandát, který bude vykonávat Pavel Bártek. Ten bude zároveň neuvolněným místostarostou. Starostou zůstává Jaroslav Dvořák za ČSSD. Další dva místostarostovské posty budou zastávat Blanka Faluši a Pavel Rozbroj rovněž z ČSSD. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Nového Jičína Marie Machková.

„Se Stranou zelených a KDU - ČSL jsme se shodli na programových prioritách. Pro ČSSD bylo toto rozhodnutí téměř jednoznačné. Považujeme to za rozumné řešení a věřím, že to takto budou vnímat i občané. Chtěl bych však zdůraznit, že i s dalšími partnery, s hnutím ANO a KSČM, byla jednání seriózní a velmi férová,“ uvedl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

ČSSD, SZ a KDU - ČSL nyní připravují koaliční smlouvu. Ta by měla být podepsána v průběhu příštího týdne.

„Povolební vyjednávání byla složitá, ale korektní. Jejich výsledek považuji za pozitivní a očekávám i spolupracující zastupitelstvo,“ řekl za Stranu zelených Pavel Bártek. Ten bude radním a také místostarostou, avšak jako neuvolněný funkcionář.

„Velmi si cením jeho rozhodnutí vzdát se odměny za práci,“ zdůraznil starosta Dvořák. „Strana zelených se chce podílet na vedení města a dává k dispozici své odborníky. Za sebe nabízím zejména práci pro město,“ doplnil Bártek.

V Novém Jičíně byl otevřen nový Lesopark Skalky

Třetí člen koalice KDU-ČSL bude mít v Radě města dva zástupce, Marcela Brože a Jiřího Adamce. „Vyjednávání bylo do poslední chvíle napínavé a zvítězil zdravý rozum. Chtěl bych poděkovat oběma kolegům za korektní přístup,“ sdělil Brož.

(iza, foto: arch.)