Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

V Karviné můžete navštívit speciální okruh zámku a kostely

V Karviné můžete navštívit speciální okruh zámku a kostely

V rámci Dnů evropského dědictví připravilo město Karviná pro zájemce o prohlídku zámku Fryštát opět speciální okruh, který je přístupný jen párkrát za rok. Prohlédnout si budete moci i dva běžně nepřístupné kostely. 

Zámek Fryštát
12. září 2013 - 07:30

Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Karviné Šárka Swiderová. V sobotu 14.9. od 10 do 17 budou návštěvníci moci za běžné vstupné kromě zámecké prohlídky projít panskou oratoří do kostela Povýšení svatého Kříže a užít si také prohlídky vzácných středověkých fresek s výkladem.

 V sobotu 14.9. bude zadarmo přístupný kostel svatého Marka, v neděli 15.9. pak oba zmíněné kostely, které jsou jinak běžně nepřístupné. Samozřejmostí je možnost po oba dny si prohlédnout prostory historické radnice na náměstí. Prohlídky budou zpestřeny doprovodným programem.

V Karviné začal fungovat sociální šatník společnosti ADRA

O týden později radnice připravuje speciální prohlídky zámku pro karvinské seniory – včetně onoho okruhu s kostelem. Senioři budou mít v sobotu 21.9. vstup za 50% ceny na všechny zámecké okruhy, ten speciální bude možné si i telefonicky objednat. V tento den budou pro seniory nad 60 let připraveny i kočárové jízdy (zadarmo - jízdenkou bude zaplacená vstupenka do zámku) a také procházky po centru Fryštátu s výkladem průvodců.

(iza, foto: arch.)

Více zpráv z regionu na Moravskoslezskenovinky.cz