Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Společný výcvik hasičů z Karlovarského kraje a Bruntálska

Společný výcvik hasičů z Karlovarského kraje a Bruntálska

Dvě družstva vodních záchranářů Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z týmu WASAR (Water Search And Rescue) z okresu Bruntál a 18 příslušníků HZS Karlovarského kraje tento týden společně cvičilo na divoké i klidné vodě.

Cvičení
5. května 2015 - 08:17

Společně se cvičilo na divoké i klidné vodě na dvou místech Bruntálska individuální záchranu osob, pohyb ve vodě i záchranu a slalom na záchranných člunech. Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

V úterý 28.4.2015 hasiči z obou vzdálených krajů prozkoušeli jez ve Valšově na řece Moravici, kde trénovali záchranu osob na divoké vodě a z válce jezu a techniky překonávání odporu vod.

Svobodní: Dotace na zákusky ano, pro děti ne?

Ve středu obě skupiny využily klidnou hladinu vodní nádrže Slezská Harta u Leskovce nad Moravicí. Bruntálští hasiči postavili pro tři nafukovací čluny slalomovou trať. Profesionální hasiči z Karlovarského kraje například trénovali využití vln z člunu jedoucího vpředu pro rychlejší jízdu, také nacvičovali různé způsoby záchrany osob do člunů.

(jv,Moravskoslezskenovinky.cz foto:hzs)