Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Rekonstrukce estakády Bazaly v Ostravě skončila

Rekonstrukce estakády Bazaly v Ostravě skončila

Motoristé, kteří jezdí po estakádě Bazaly v Ostravě mají kvalitnější komunikace. Po třech letech skončila modernizace páteřní silnice a mostů spojujících centrum krajského města s Frýdkem-Místkem, Havířovem a Bohumínem.

Estakáda na Bazalech.
1. července 2020 - 12:02

Do provozu byla uvedena 30.června. Cílem celé stavby v centru Ostravy bylo ve dvou etapách zrekonstruovat estakádu na Českobratrské ulici (II/479), kterou tvoří patnáct mostů, přilehlé úseky této frekventované ulice, veřejné osvětlení, trolejové vedení a přeložky sítí.

Technický stav mostů byl špatný, protékaly mostní závěry, narušeny byly betonové konstrukce, ty ocelové byly zrezivělé. Celé území je poddolované, což je špatně pro nosné konstrukce mostů.

„Museli jsme je proto výškově upravovat. Pokud bychom k rekonstrukci estakády nepřistoupili, museli bychom ji poměrně brzy zavřít. I přes nemalé finanční náklady a nepohodlí občanů po dobu rekonstrukce - za trpělivost, pochopení a disciplinovanost jim děkuji, šlo velmi důležitou stavbu, která odstranila vážný problém. Díky ní tu řidiči stavbaře na dlouhou dobu neuvidí. Garantuji jim komfortní a bezpečnou jízdu v této části krajského města,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania.


Celkové náklady financované převážně evropskými fondy, Moravskoslezským krajem, městem Ostravou a státem se pohybují okolo 259 milionů korun včetně DPH. U obou etap zhotovitel, společnost STRABAG, dodržel termín realizace.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz zdroj: mmo)