Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

V sutinách domku v Českém Těšíně nebyla druhá osoba nalezena

V sutinách domku v Českém Těšíně nebyla druhá osoba nalezena

Od čtvrtečního večera až do rána 31.8.2018 se protáhlo pátrání hasičů v sutinách staršího rodinného domku v Českém Těšíně po potenciální osobě, kterou mohla stavba po čtvrtečním výbuchu zavalit.

Z místa výbuchu
1. září 2018 - 12:00

Po prohledání větší části sutin, včetně podsklepení, byly pátrací práce zastaveny s tím, že žádná druhá osoba (mimo zraněného uživatele, nalezeného hasiči bezprostředně po výbuchu) v sutinách zříceného objektu není.

Na místě celou noc i páteční dopoledne opatrně pracoval víceúčelový kloubový traktor Huddig ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně, více než dvě desítky profesionálních hasičů z HZS Moravskoslezského kraje, jak rozbrušovacími pilami, tak rukama, také vyšetřovatelé požárů HZS MSK a Policie ČR, kteří mj. hledali důkazy pro zjištění přesné příčiny výbuchu.

Plochu po zborceném domku osvětlovala během noci silná balonová světla z HZS MSK i z víceúčelového traktoru. Zásah hasičů během noci komplikoval vedle velkého množství sutin i téměř pravidelně se vracející silný déšť. Hasiči museli dřevěnými trámy zajišťovat stabilitu druhé poloviny dvojdomku, která byla v přilehlé části poškozena. O jejím dalším osudu rozhodne statik.


Záchranné práce se v pátek dopoledne překlopily pro hasiče do odvozu sutin, dřeva a plechu na skládky a do sběren po domluvě s městem Český Těšín. Zástupci města byli během čtvrtečního zásahu na místě.

V rodinném domě (polovině dvojdomku) v Českém Těšíně ve Hřbitovní ulici se ve čtvrtek odpoledne ze zatím neznámých příčin ozval výbuch. Polovina dvojdomku se zřítila k zemi, dvojitá sedlová střecha z druhého podlaží zůstala stát na úrovni přízemí, tedy o patro níž. Hasiči vyprostili ze sutin těžce popáleného staršího muže a předali do péče ZZS MSK. Skončil v nemocnici.

Moravskoslezskénovinky.czinformoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS MSK.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzsmsk)