Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Kampaň Zelený Havířov bude lidi lákat k využívání MHD

Kampaň Zelený Havířov bude lidi lákat k využívání MHD

Motivovat cestující v Havířově k většímu využití systému městské hromadné dopravy má připravovaná kampaň s názvem Zelený Havířov. Radním města ji představil  ředitel osobní přepravy ČSAD Havířov Jakub Vyvial a rada města kampaň odsouhlasila.

Ekobus havířovské MHD
22.srpen 2014 - 17:16

Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Havířova Eva Wojnarová. "Snižující se počet obyvatel města, úbytek studentů a zvyšující se počet cestujících seniorů vede k výraznému poklesu tržeb v městské dopravě a zvyšuje se tak ztráta, kterou doplácí město," vysvětluje Vyvial.

Šestiměsíční komunikační kampaň Zelený Havířov s heslem Stejní cestující, jiné myšlení začne v září a klade důraz na ekologii a bude městskou hromadnou dopravu prezentovat jako moderní a společensky zodpovědnou alternativu dopravy v Havířově.

"Oslovující plakáty chceme vyvěsit na nejfrekventovanějších místech města tak, aby permanentně působily především na chodce. Budou jimi polepeny i naše autobusy, aby si informace všimli i řidiči aut třeba při čekání na semaforech," říká Vyvial. Grafika plakátů se bude obměňovat každý měsíc. Kampaň bude samozřejmě doplněna webovými stranami, na které se budou moci uživatelé podívat i pomocí QR kódu umístěném na letácích či využitím wi-fi připojení v autobusech s odkazem na webové stránky kampaně.

Na havířovských sídlištích půjde třídit i bioodpad

Cílem kampaně je kromě navýšení počtu cestujících v autobusech havířovské MHD snížit ekologickou zátěž osobních aut na silnicích a cílit na ekologické myšlení obyvatel města. Na plakátech se proto objeví i výzvy, aby lidé začali třídit odpad, aby používali úsporné žárovky nebo alespoň jednou týdně jeli do práce autobusem.

(iza, foto: arch.)