Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Ředitelství silnic a dálnic chystá rekonstrukci kruháčů v Novém Jičíně

Ředitelství silnic a dálnic chystá rekonstrukci kruháčů v Novém Jičíně

V Novém Jičíně by se mělo začít opravovat všech pět okružních křižovatek na hlavním průtahu městem. Ředitelství silnic a dálnic České republiky avizovalo, že by chtělo práce zahájit už ve druhé polovině března a trvat by měly měsíc.

Jeden z kruháčů
21. února 2019 - 12:00

Rekonstrukce se dotkne kruhových objezdů na silnici 1/57, a také vozovky v úseku od křižovatky ulic Přemyslovců a Jeremenkova po křižovatku ulic Zborovská, K. Kryla a Máchova. Práce mají být rozděleny do dvou etap a vyžádají si úplné uzavření opravovaného úseku.

Jako první by se měly uzavřít okružní křižovatky číslo 3, 4 a 5 (počítáno od obchodního centra Tabačka). Tato etapa by měla trvat asi dva týdny. Po ní se začnou opravovat kruhové objezdy číslo 1 a 2.

„Zhotovitelská firma bude provádět odfrézování stávajícího živičného povrchu a pokládku nového koberce. Jsou navrženy objízdné trasy po přilehlých komunikacích,“ uvedl Petr Zdráhal z odboru majetku a investic novojičínské radnice.

Tranzitní doprava vozidel o hmotnosti nad 7,5 tuny bude svedena mimo Nový Jičín. Přes Valašské Meziříčí, Lešnou a Hranice na Moravě. „Zatím není jasné, jak bude řešena dopravní obslužnost ve městě. Stavební firma ještě bude jednat s dopravci,“ dodal Zdráhal.


Během rekonstrukce okružních křižovatek a silnice 1/57 budou na ulicích Přemyslovců a Sokolovská zrušeny přechody pro chodce.

„Jedním z požadavků města je, aby zhotovitel stavby zajistil alespoň dvě místa pro bezpečné přecházení pěších,“ zdůraznil starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí, Městský úřad Nový Jičín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)