Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Frýdek-Místek má své první obchodní centrum

Frýdek-Místek má své první obchodní centrum

Ve čtvrtek 13. listopadu se otevřely brány nového obchodního centra na břehu řeky Ostravice. Slavnostní pásku přestřihli přesně úderem 11. hodiny ředitelka centra Petra Bujnošková společně se zástupcem developera, výkonným ředitelem GEMO Olomouc, Bohumilem Machem.

Obchodní centrum
17. listopadu 2014 - 08:00

Následně už měly zástupy nedočkavých návštěvníků možnost vstoupit do nových prostor obchodního komplexu. Až do neděle se zde mohou bavit během pestrého programu k otevření centra. Obchodní centrum FRÝDA přináší do Frýdku-Místku více než 60 obchodů. Moravskoslezskenovinky.cz informovala Kateřina Martykánová.

„Věříme, že otevřením centra, zajistíme obyvatelům města pod jednou střechou pohodlné nákupy zboží módních značek a dalšího sortimentu, za kterými dosud museli cestovat do Ostravy,“ uvádí výkonný ředitel developerské firmy GEMO Olomouc Bohumil Mach.

Zákazníci naleznou v prodejní pasáži kromě supermarketu, restaurace, kavárny, rychlých občerstvení a 5D kina také řadu dalších služeb jako jsou cestovní kancelář, banky, směnárna, prodejna tabáku, opravna obuvi a výrobna klíčů, salón krásy a další. To vše se zázemím pro maminky s malými dětmi, relaxační zónou a bezplatným WIFI připojením.

„K dnešnímu dni je převážná většina z celkového počtu prodejních jednotek pronajata. Pouze dvě procenta plochy k pronájmu jsou stále k dispozici,“ hodnotí aktuální situaci ředitelka centra Petra Bujnošková.

Výstavba obchodního centra byla zahájena v listopadu 2013 a dokončena přesně za dvanáct měsíců v plánovaném termínu. Projekt developerských firem GEMO Olomouc a TK Development patří společně se sousední halou Polárka k největším projektům ve Frýdku-Místku za posledních 20 let.

„Samotné obchodní centrum se nachází v atraktivní lokalitě na břehu řeky Ostravice a mělo by proto nabídnout obyvatelům města víc než jen nové možnosti nákupů,“ naznačuje Bohumil Mach záměry do budoucna „Chceme udržet tradici, že místo u řeky je aktivní zónou a zajímavou lokalitou pro setkávání. Nedílnou součástí projektu proto byla i úprava okolních ploch tak, aby se v budoucnu staly vyhledávaným prostorem pro relaxaci, odpočinek i zábavu pro děti i dospělé.“

Společně s nákupní galerií mohou obyvatelé Frýdku-Místku využívat od čtvrtečního dopoledne i velkokapacitní parkoviště pro téměř 600 vozů v podzemních prostorách budovy, kde jsou vyhrazené i speciální zóny pro automobily na LPG a CNG pohon i místa pro rodiny s dětmi.

„Ve všední den zde mohou řidiči zdarma parkovat 3 hodiny, o víkendu 5 hodin. Každá další započatá hodina stojí 20 Kč,“ říká Petra Bujnošková a doplňuje: „Během programu k otevření centra - v období od 13. do 16. listopadu - bude navíc parkování zcela zdarma.“
(jv,foto:KM)