Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Vandalové zničili ve Frýdku-Místku nově vysazené stromy

Vandalové zničili ve Frýdku-Místku nově vysazené stromy

Sady Bedřicha Smetany v Místku se v minulých dnech staly terčem vandalů. Tentokrát nesoustředili svou zlost na lavičky ani odpadkové koše, ale na mladé nově vysazené stromy poblíž dětského hřiště a u altánu.

Zničená okrasná třešeň.
26. června 2020 - 12:00

Dub a okrasnou třešeň zlomili těsně pod korunou. Věc byla předána k řešení Policii ČR. „Stromy jsou poničené natolik, že je nelze zachránit. Musíme je odstranit, na jejich místo vysadit nové a doufat, že se již terčem vandalů nestanou. Vypěstování stromů vhodných k výsadbě do parku trvá  průměrně sedm let a dalších několik let trvá, než se stromy na novém stanovišti ujmou a začnou růst," informoval primátor Michal Pobucký.


Podle primátora město každým rokem vysazuje stromy nové a snaží se dělat vše pro to, aby rostly a plnily svou funkci. "Pak ale přijde někdo a mladý nově vysazený strom zlomí jako sirku těsně pod jeho rozvíjející se korunou. Ten někdo tak dává najevo, jak pohrdá námi všemi, protože stromy slouží celé společnosti, a pohrdá i přírodou, která je součástí i jeho života. Tohle není v pořádku,“ posteskl si primátor Michal Pobucký s tím, že stromy jsou pro náš život důležité, produkují kyslík, pohlcují hluk i prašnost a v létě poskytují stín a ochlazují okolí.

Škoda je vyčíslena na zhruba deset tisíc korun, ovšem škoda z morálního hlediska je mnohem vyšší.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor Kancelář primátora)