Svátek má: Kateřina

Regiony

Velikost textu:

Nová radnice v Ostravě dostane centrální recepci

Nová radnice v Ostravě dostane centrální recepci

Ve vestibulu největší radniční budovy v České republice - Nové radnice na Prokešově náměstí – vznikne v příštím roce nová recepce jako centrální orientační místo budovy.

Vizualizace nové recepce.
26. července 2020 - 12:01

Její zabezpečení posílí také zásadní doplnění stávajícího kamerového systému s on-line přenosem. Vedení města těmito kroky reaguje na dlouhodobé doporučení bezpečnostních složek na zvýšení zabezpečení letos již devadesátileté historické stavby.

Projekty recepce i kamerového systému budou hotovy v letošním roce, s realizací se počítá v 1. polovině příštího roku. Výsledná cena úprav bude kalkulována až pro rozpracovaný návrh.

Centrální recepce tak bude jediným vstupním a kontrolním místem pro veřejnost při vstupu do budovy. Z tohoto místa budou recepční usměrňovat pohyb návštěvníků. Bude z ní možné komunikovat s jednotlivými zaměstnanci radnice, s vedením města i městskou policií.


„Recepce zvýší komfort pro návštěvníky a usnadní jejich orientaci v budově. Základní informace dostanou hned při vstupu od zkušených recepčních, nikoliv pouze prostřednictvím informačního systému, který je s ohledem na složitost budovy pro řadu lidí nepřehledný a návštěvníci se nám často ztrácejí. Recepční budou mít zároveň přehled o pohybu osob v budově, což je v dnešní době různých forem ohrožení důležité pro posílení bezpečnosti v budově," doplnila investiční náměstkyně Zuzana Bajgarová.

Budova Nové radnice je kulturní památkou. Autorem architektonického návrhu je Vladimír Fischer z Brna, který spolupracoval na definitivním návrhu s dvojicí známých ostravských stavitelů Františkem Kolářem a Janem Rubým. Stavěla se v letech 1923 až 1930. Nová radnice je největším radničním komplexem v České republice.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál mmo)