Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Osobností Moravskoslezského kraje se stala Karin Lednická

Osobností Moravskoslezského kraje se stala Karin Lednická

Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost za rok 2020 a titul Osobnost Moravskoslezského kraje byly předány v ostravských Dolních Vítkovicích.

Karin Lednická.
6. září 2021 - 12:00

Osobností kraje se stala spisovatelka Karin Lednická. Téma společenské odpovědnosti získalo v posledním roce mnohem větší váhu. ,,Náročné období pandemie vyžaduje od nás všech velkou dávku respektu, ochoty a zájmu o své okolí a o aktuální dění. Koronavirus upozornil na potřebu sounáležitosti a soudržnosti. Proto možná intenzivněji než kdy dřív, cítím potřebu těmto společensky odpovědným firmám, obcím, živnostníkům a dobrovolníkům poděkovat,“ uvedl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Cenu za společenskou odpovědnost opět vyhlásila Rada Moravskoslezského kraje spolu s Radou kvality České republiky. Ocenění má vyzdvihnout a poděkovat podnikatelským subjektům a organizacím za to, že dělají pro kraj a pro občany více, než jim ukládá legislativa.

Hodnotící komise u soutěžících posuzovala řadu sociálních, environmentálních i ekonomických ukazatelů. Zaměřila se mimo jiné na jejich vztah k okolí a jeho sociálním potřebám, podporu sociálně ohrožených skupin, handicapovaných i osob se změněnou pracovní schopností.
Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost byly v Moravskoslezském kraji uděleny podvanácté.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)