Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Karviná: Rekonstrukce ulic K. Śliwky a Lázeňské pokračuje

Karviná: Rekonstrukce ulic K. Śliwky a Lázeňské pokračuje

Rekonstrukce páteřních ulic v historickém centru Karviné vstoupí v pátek 24.srpna 2018 do své druhé etapy.

Ilustrační foto
19. srpna 2018 - 12:00

Celá rekonstrukce byla zahájena v květnu a jedná se o dlouho očekávanou akci. Spolufinancována je z prostředků ministerstva financí, a to jako náhrada zrušené komunikace v poddolované části města. Informovaly o tom webové stránky města Karviná.

V rámci této etapy rekonstrukce bude uzavřena další část ulice Karola Śliwky. Jedná se o úsek od křižovatky s ulicí Poštovní po křižovatku s ulicí Fryštátská. Rovněž dojde v úseku od trafiky po křižovatku s ulicí Karola Śliwky k uzavření ulice Poštovní. Objízdná trasa do Darkova, na Masarykovo náměstí k tržnici a budově radnice bude vedena po třídě 17. listopadu a ulicích Vydmuchov a Fryštátská. Příjezd k budovám Magistrátu města Karviné „B“ a „C“ bude po již zrekonstruované ulici Karola Śliwky ve směru od zimního stadiónu. V rámci této etapy opravy nebude možné parkovat na parkovišti za budovou „C“.


Zároveň za částečné uzavírky bude probíhat rekonstrukce ulice Lázeňské. Bude uzavřen vždy jeden jízdní pruh. Doprava bude vedena kyvadlově a řízena světlenou signalizací. Nejprve se začne s opravou pravého jízdního pruhu ve směru k lázním Darkov.

Stavební práce by měly být ukončeny do 30. listopadu 2018.

Z důvodů dokončovacích prací na stavbě kruhového objezdu u zimního stadionu bude uzavřen příjezd na Masarykovo náměstí a zároveň bude uzavřena část ulice Mlýnská. Příjezd na Masarykovo náměstí bude po ulici Karola Śliwky a ulici Svatováclavské. Na ulici Mlýnskou bude příjezd po ulicích Husova a Na Bělidle. Zde budou práce probíhat od 10. září 2018 do 29. listopadu 2018.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: Město Karviná)