Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Život mladých lidí v Karviné zlepší Mládežnická rada

Život mladých lidí v Karviné zlepší Mládežnická rada

Propojovat nápady karvinských studentů základních, středních i vysokých škol a zlepšovat podmínky pro život mladých lidí. To jsou cíle nově založené Mládežnické rady v Karviné, která vznikla z iniciativy karvinských úředníků, politiků a pracovníků s mládeží.

Setkání Mládežnické rady v Karviné
24. září 2014 - 13:05

Informoval o tom web města Karviné. „Očekáváme, že se od mladých dozvíme, co by chtěli ve městě zlepšit, ale také jejich nápady na to, co by chtěli pro lidi ve městě dělat oni,“ řekl náměstek primátora Lukáš Raszyk po ustavujícím setkání. Další bude na radnici 1. října.

První setkání si účastníci pochvalují. „Cílem prvního setkání bylo zjistit, zda je pro nás smysluplné se setkávat s ostatními mladými lidmi a řešit věci, které přesahují naše vlastní zájmy a spíše pomohou  širší veřejnosti v Karviné,“ uvedla studentka karvinského gymnázia Marcela Střešňáková. 

„Obdivuji město, že se stará o to, co si myslí mládež. Jsem ráda, že máme možnost říci své názory a sami se zapojit do vylepšení image našeho města,“ říká devaťačka Míša Sapíková.

Uzavřený areál Lázní Darkov se od října znovu otevře

Mladí lidé se zajímali o to, jak funguje město, diskutovali nad tím, co taková skupina mladých může pro město udělat například v oblasti propagace. Podle mladých lidí je Karviná město nových příležitostí – na tom se shodli především vysokoškoláci. Další setkání je v plánu 1. října od 12:30 do 16 hodin v budově C (rekonstruovaná budova magistrátu proti spořitelně) a tématy budou komunální politika a volby.

(iza, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: Město Karviná)