Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Farská zahrada v Ostravě je už otevřená pro veřejnost

Farská zahrada v Ostravě je už otevřená pro veřejnost

Ostrava pokračuje s úpravami veřejného prostoru. Po celkové revitalizaci byl aktuálně veřejnosti zpřístupněn park v centru města mezi Havlíčkovým nábřežím a Střelniční ulicí.

Farská zahrada.
7. května 2021 - 12:00

Nevzhledné zpevněné plochy nahradily mlatové, dosazena byla zeleň, doplněn mobiliář a designové osvětlení. Zahrada je rozdělena na dvě odlišné části spojené dřevěnou terasou pod platanem a zmodernizovaným, zhruba 60 let starým, původním schodištěm. Její součástí je také ovocný sad, který byl na stejném místě již v 19. století.

Originální městský park byl dokončen na přelomu roku, s jeho otevřením se čekalo na ukončení nouzového stavu a uvolnění pandemických opatření. Od dubna již může sloužit veřejnosti a své si zde najdou všechny věkové skupiny. Nejen lavičky, pobytová terasa a šachový stolek, ale i herní prvky jako například skákací polštáře a přírodní xylofon čekají na své návštěvníky.

Farská zahrada je pomyslně rozdělena na dvě části. Výše položené místo je více prosluněné s centrální travnatou plochou a dětským hřištěm, podél zídky připomínající původní městské hradby jsou lavičky k posezení, v rohu byl vysazen solitérní listnatý strom Zelkova, podobný jilmu, se střídavými dvouřadými jednoduchými zubatými listy. Pobytový trávník typu sport snáší nízké sekání a větší pohyb, může tak sloužit pro piknik a odpočinek. Umístěno je tu také pítko.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)