Svátek má: Kateřina

Regiony

Velikost textu:

Ostrava hledá spoluinvestora pro objekt Nové Lauby

Ostrava hledá spoluinvestora pro objekt Nové Lauby

Spoluinvestora pro výstavbu atraktivní novostavby v samotném centru města s byty, podzemním parkováním i obchodními prostory hledá město Ostrava.

Vizualizace objektu Nové Lauby
17. července 2020 - 12:02

Investici do stavby rezidenčního objektu Nové Lauby lze rozložit mezi město a soukromého investora, který objekt postaví. Následně by mu patřily tři z pěti bloků budoucí stavby, město si ponechá další dva. Investor by mohl být znám do konce letošního roku. Zahájení stavby se předpokládá v příštím roce, dokončení v roce 2023. 

„Projekt Nové Lauby nikdy nebyl navrhován jako čistě komerční, město jeho prostřednictvím mělo a má za cíl rozšířit nabídku nájemního bydlení a zároveň jsme v něm připravili naddimenzovanou kapacitu parkovacích míst, která kromě pokrytí potřeb obyvatel domu bude otevřena i pro veřejnost.  Navržený model tak otevírá cestu ke spolupráci mezi soukromým a veřejným sektorem tím, že umožní rozložit náklady na realizaci a naplnit očekávání města i soukromého investora,“ zdůraznil primátor Tomáš Macura.


Výběrové řízení na investora má tři fáze. Ta první spočívá v projevení zájmu do 20. srpna. V září pak proběhne fáze kvalifikace a v říjnu a listopadu samotné předložení cenových nabídek. Stavět se začne na jaře příštího roku.


„Projekt Nové Lauby je takřka připraven k zahájení stavby.  Město ve vlastní režii  obstaralo často tu nejsložitější a nejdelší fázi stavby – archeologický průzkum, projektování a získání stavebního povolení a investorovi jej nabízí ,v mašličkách´ k realizaci. Samozřejmě mu umožňujeme úpravy vnitřních prostor jeho části tak, aby vyhověly potřebám jeho klientů.

Pro ty části, které bude stavět pro město, pak poskytneme podrobnou specifikaci.  Klíčové v této chvíli je to, že potenciální zájemci musí projevit zájem již v prvním kole výběrového řízení, tedy do 20. srpna. Další kola budou uzavřená pouze pro tyto subjekty,“
řekla investiční náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.  

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál mmo)