Svátek má: Silvie

Regiony

Velikost textu:

Frýdek-Místek: Hřiště s trampolínami je v obležení dětí

Frýdek-Místek: Hřiště s trampolínami je v obležení dětí

Město v minulých dnech dokončilo výstavbu nového dětského hřiště ve vnitrobloku ulic Ostravská, Kolaříkova, Fibichova a Vrchlického v Místku. Nabízí herní prvky pro malé i odrostlejší děti.

Nové hřiště ve Frýdku-Místku.
30. září 2020 - 12:00

Největším lákadlem jsou trampolíny zapuštěné do země, které na žádném jiném městském hřišti nejsou, je to novinka a má úspěch.

Na hřišti nechybí pískoviště, kolotoč, houpačky ani prolézací herní sestava s klouzačkou. Pod herními prvky je dopadová plocha z lité pryže, která tlumí náraz a v případě pádu snižuje riziko poranění. "Zvolili jsme zemní trampolíny, které jsou pro skákání bezpečnější než nadzemní. A byl to dobrý tah. Nejen trampolíny, ale i ostatní herní prvky vylákaly děti od počítačů a televize a přiměly je k pohybu. Navíc spolu s dětmi tráví volný čas venku i dospělí, což je dobře. Přisuzuji to celkovým úpravám v dané lokalitě. Kultivovaný a čistý prostor jednoznačně láká. Chci věřit, že si ho místní budou vážit a sami přispějí k tomu, aby se v něm cítili dobře, třeba tím, že v něm budou udržovat pořádek,“ řekl primátor Michal Pobucký.


V místě byly realizovány taky sadové a terénní úpravy. Volná plocha byla dosypána a zatravněna. U dětského hřiště je vysazeno na čtyřicet okrasných keřů a na podzim bude kolem chodníků vysazeno deset nových stromů. Celý prostor tak dostane ještě pozitivnější energii.

Město investuje do obnovy i do výstavby nových certifikovaných dětských hřišť dlouhodobě. Nyní jich je na území města sedmatřicet.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor Kancelář primátora)