Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Knihovnou roku 2018 je knihovna Pavla Křížkovského z Holasovic

Knihovnou roku 2018 je knihovna Pavla Křížkovského z Holasovic

9. října 2018 předal ministr kultury Antonín Staněk v Zrcadlové kapli Klementina ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2018“.

Knihovna v Karviné
10. října 2018 - 12:00

Knihovnou roku 2018 v kategorii „základní knihovna“ se stala Místní knihovna Pavla Křížkovského z Holasovic z Moravskoslezského kraje. Zvláštní ocenění získaly Místní knihovna Černotín z Olomouckého kraje a Obecní knihovna Horní Ves z kraje Vysočina.

Hlavní cenu v kategorii „informační počin“ získal Mgr. Roman Giebisch, PhD., předseda Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) za implementaci mezinárodního projektu Bookstart v českém prostředí s názvem S knížkou do života. Zvláštní ocenění obdržela Knihovna města Ostravy za vedení klubové činnosti jako významného sociálního a socializačního prvku napříč všemi generacemi.

Město Karviná má ambici změnit negativní trendy a image

Ocenění „Městská knihovna roku 2018“, které uděluje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Svaz měst a obcí ČR, získala Regionální knihovna Karviná z Moravskoslezského kraje. Ceny předal předseda Svazu knihovníků a informačních pracovníků Roman Giebisch a místopředseda Svazu měst a obcí Vlastimil Picek.

"Ocenění "Městská knihovna roku 2018" si velmi vážíme. Velký dík patří vedení města za podporu, a také všem čtenářům a návštevníkům. Také bych chtěla poděkovat všem kolegyním a kolegům za jejich týmovou práci a ochotu. Symbolicky bych ocenění chtěla věnovat PhDr. Halině Molinové, díky které tato cena putuje do Karviné," říká ředitelka knihovny Markéta Kukrechtová.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval Bc. Lukáš Hudeček, tiskový mluvčí Magistrátu města Karviná.

(jv, moravskoslezskenovinky.cz, foto:karvina.cz)