Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Krnov: Vybydlené domy čekají po regeneraci lepší časy

Krnov: Vybydlené domy čekají po regeneraci lepší časy

Do oprav městských bytů investovalo letos město Krnov už 12 milionů korun. Pokračovalo ve výměně oken a dalších opatřeních pro snížení energetické náročnosti budov. Například v domech v Petrovické ulici 21 a 23 došlo k zateplení fasád a opravě balkonů.

Ilustrační foto
26.říjen 2014 - 08:00

Dalších 13,5 milionu korun nyní vloží do opravy domů číslo 15 a 17 v ulici Staré. Nejnižší nabídkovou cenu ve výběrovém řízení podala krnovská stavební firma Stafi. Informoval o tom web města Krnov.

Regenerace budov, zdevastovaných dřívějšími problematickými nájemníky, začne v druhé polovině listopadu a opravené byty budou k dispozici novým nájemníkům v létě příštího roku.

„V každém domě byly, a i po rekonstrukci budou, čtyři bytové jednotky. Také jejich velikost bude zachována, dojde pouze k úpravě dispozice. Ta bude spočívat ve zvětšení předsíní, což umožní umístění samostatných kotlů na vytápění a ohřev teplé vody,“ uvedla vedoucí odboru regionálního rozvoje Zdeňka Svobodová.

V domě Stará 15 jsou dva byty 2+1 a dva 1+1, sousední dům Stará 17 disponuje třemi byty 1+1 a jedním bytem 2+1. „Na domech bude také opravena venkovní fasáda a budou zatepleny. Aby bylo zachováno dekorativní členění vnější fasády, zateplení se provede z vnitřních prostor. Součástí stavby je i rekonstrukce zpevněných ploch nádvoří, zařízení pro likvidaci dešťových vod vsakem a připojení objektů na inženýrské sítě,“ dodala.

Na rekonstrukci domů chtěl Krnov získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, ale na rozdíl od podobné situace před třemi lety, kdy od něj získal pět milionů korun na vybudování sociálních bytů v sousedních domech, úspěšný nebyl a nákladnou rekonstrukci zaplatí ze svého rozpočtu.

V Krnově jsou lepší podmínky pro alternativní porod

„Na stejné ulici má město ještě jeden neopravený dům, číslo 7. V příštím roce pro něj chceme zajistit projektovou dokumentaci pro rekonstrukci, která by se mohla realizovat v roce 2016. Po té již budou všechny městské bytové domy v ulici Staré opraveny. Škoda jen, že stejně nepostupují i soukromí majitelé dvou krajních domů. Tím, jak vypadají,  pověst ulice, v níž má sídlo společnost Technické služby Krnov nebo drobní podnikatelé, velmi trpí,“ uzavřela vedoucí odboru správy majetku města Lenka Andršová.

(iza, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: Město Krnov)