Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Nová radnice v Ostravě zve na Den otevřených dveří

Nová radnice v Ostravě zve na Den otevřených dveří

U příležitosti výročí vzniku samostatného Československa je v prostorách Nové radnice i na Prokešově náměstí připraven bohatý program.

Informační leták
25. října 2021 - 12:00

Ve čtvrtek 28. 10. od 14 do 19.30 hodin se venkovní prostranství před magistrátem vrátí do doby první republiky. Nebudou chybět retro ukázky dobových vozidel nebo jiné techniky, uniformy a další reálie. V radničním foyer se můžete těšit na módní přehlídku ve stylu 20. a 30. let.

Dobrou zábavu umocní hudební vystoupení řady interpretů. Už ve 14 hodin zahájí hudební program oslav tradiční cimbálovka Iršava. Poté zahrají skupiny Hipnautica, Tři Vykřičníky !!!, Bandjeez nebo zpěvačka Kaczi.

V radničním foyer se můžete těšit na módní přehlídku ve stylu 20. a 30. let. Pozadu nezůstane ani doprovodný program. Pro návštěvníky je na Prokešově náměstí připraven stan československých legionářů a prvorepublikových četníků v historických uniformách a s dobovými zbraněmi.

Ukázky spolku Elegant přiblíží úskalí jízdy na starých velocipedech a pobaví jistě i retro v podobě CK pošty. Návštěvníci nepochybně ocení taktéž dobově zaměřený fotokoutek nebo ukázku historických vozidel.Po celou dobu oslav je možné pokochat se pohledem z vyhlídkové věže Nové radnice. Vyhlídka je, pochopitelně, zdarma.

Samotné oslavy Dne vzniku samostatného Československa začínají v 10 hodin v Husově sadu. Pietního aktu se zde zúčastní také zástupci vedení města.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)