Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Hasiči na Dni IZS v Hlučíně ukázali školákům vyprošťování

Hasiči na Dni IZS v Hlučíně ukázali  školákům vyprošťování

Akci tradičně organizovalo Město Hlučín ve spolupráci s Městskou policií Hlučín a dalšími složkami IZS.

Hasiči na Dni IZS v Hlučíně
31. května 2019 - 12:00

Nejrůznější zásahovou techniku, včetně cisteren, bagrů, lodí a velkých mobilních čerpacích stanic vody, představili profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a jejich kolegové ze Záchranného útvaru (ZÚ) HZS ČR v Hlučíně na čtvrtečním (30.5.2019) Dni se složkami IZS u hlučínské štěrkovny (okres Opava). Šlo již o pátý ročník úspěšné akce.

Jednotka HZS MSK ze stanice Hlučín společně se zdejší jednotkou dobrovolných hasičů předvedla mnoha desítkám školáků i dospělých zásah u dopravní nehody dvou osobních automobilů s vyproštěním jedné zraněné osoby pomocí hydraulických nástrojů. S podrobným komentářem velitele stanice HZS MSK v Hlučíně.

Vedle techniky a činnosti hasičů z HZS MSK, ZÚ a dobrovolných hasičů z Hlučína se na ploše u štěrkovny představila Police ČR, Armáda ČR, ZZS MSK, celníci a další bezpečnostní a záchranné subjekty. Akci tradičně organizovalo Město Hlučín ve spolupráci s Městskou policií Hlučín a dalšími složkami IZS.

Upozornění na nebezpečí při práci se spreji, například pro kuřáky

Velký zájem školáků byl o projížďku na hasičských a policejních člunech po hladině hlučínské štěrkovny. Mnozí z nich si zasoutěžili a vyzkoušeli znalosti ve stanu prevence HZS MSK.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs)