Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Nový Jičín má své městské včely, chce mít vlastní med

Nový Jičín má své městské včely, chce mít vlastní med

Do včelníku v lesoparku na Skalkách byly umístěny tři úly s přibližně 150 tisíci včel. O ty se bude starat pracovník odboru životního prostředí, který také bude stáčet med.

Ilustrační foto
25. června 2017 - 12:00
 
Sladká pochoutka z Nového Jičína by měla být ke koupi v návštěvnickém centru a bude také sloužit jako dárek k propagaci města.

„S nápadem, aby si město pořídilo svá vlastní včelstva, přišli během zimy novojičínští včelaři v čele s panem Karlem Starůstkou. Náklady na jeho realizaci nebyly příliš vysoké, pohybují se kolem 60 tisíc korun, a mohli bychom získat až 80 kilogramů medu,“ řekl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

Dřevěný včelník byl umístěn do nedávno zbudovaného lesoparku na Skalkách. „Tady mají včely vše, co k životu potřebují. Sluneční teplo, vodu v nedaleké studánce a potůčku, vzduch a dostatek potravy ve formě kvetoucích lip, lísek a dalších stromů,“ řekl Jiří Schindler z odboru životního prostředí, kterému ke správě městských lesů přibude i péče o včely.

První medobraní se očekává už za měsíc. „Pro med ještě hledáme vhodné označení, které bude v nějaké formě určitě obsahovat vazbu na Nový Jičín. Rádi bychom jej prodávali jako místní produkt v návštěvnickém centru a dávali jako dárek významným hostům a delegacím, například z našich partnerských měst,“ doplnil Syrovátka.

Pražské Lesy slavnostně otevřou novou medárnu

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí Městského úřadu Nový Jičín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)