Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Nový Jičín opět finančně podpoří podnikatele, kteří mají zavřené provozovny

Nový Jičín opět finančně podpoří podnikatele, kteří mají zavřené provozovny

Nový Jičín nabízí podnikatelům se sídlem a provozovnou na území města finanční podporu. Příspěvek ve výši maximálně 20 tisíc korun má pomoci zmírnit dopad koronavirové epidemie na jejich podnikání.

Ilustrační foto
31. ledna 2021 - 12:00

O peněžní dar mohou požádat podnikatelé, jejichž podniky byly na základě nařízení vlády od 18. prosince 2020 nebo od 28. prosince 2020 uzavřeny. Žádost lze podat v době od 1. do 22. února 2021. Potřebný formulář je k dispozici na webových stránkách města.
 
„Připravili jsme už druhou výzvu pro podnikatele, první proběhla na jaře, kteří působí na území našeho města. Uvědomujeme si, že výše příspěvku je podporou spíše symbolickou, ale v rámci městského rozpočtu jsou dva milionů korun, což je celková suma vyčleněná na aktuální dary, nezanedbatelná. Do podpory podnikatelů, respektive na snížení dopadů epidemie na jejich živnosti, jsme už investovali okolo šesti milionů korun,“ řekl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.Kromě sídla a provozovny na území Nového Jičína je podmínkou získání příspěvku bezdlužnost vůči městu. Fyzická osoba nebo obchodní korporace také nesmí podnikat v nebytových prostorách města. „Pro tyto nájemce je připraven jiný druh pomoci. Poskytujeme jim slevu na nájemném a promíjíme sankce za pozdní úhradu nájemného a služeb,“ vysvětlil Dobrozemský.

O poskytnutí peněžního daru rozhoduje rada města. Schválená finanční podpora by měla být žadatelům vyplácena během letošního dubna. „Chceme tak směrem k podnikatelům vyslat signál, že máme zájem na zachování provozoven v našem městě a na zajištění služeb pro občany i návštěvníky. Proto se snažíme v rámci možností městského rozpočtu o zachování a rozvoj podnikatelského prostředí v Novém Jičíně," zdůraznil místostarosta.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí, Městský úřad Nový Jičín

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%