Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Slezská nemocnice pátrá po unikátních snímcích z minulosti

Slezská nemocnice pátrá po unikátních snímcích z minulosti

Slezská nemocnice v Opavě oslaví koncem letošního roku 120 let od zahájení plného provozu v současném areálu na Olomoucké ulici.

Profesor Materna s mikrofotografickým aparátem
18. února 2020 - 12:00

Vedení nemocnice připravuje řadu kulturně-společenských akcí pro veřejnost a zaměstnance nemocnice. Vzniknout by měl také sborník fotografií, který by zachycoval vývoj jednotlivých oddělení v nemocnici.

Přestože má nemocnice k dispozici řadu snímků ve svých archivech, obrací se na veřejnost s prosbou o případné zapůjčení historických a unikátních fotek Slezské nemocnice.

„Lidé mohou snímky přinést osobně na sekretariát ředitelství nemocnice. Mohou nám je zaslat poštou na adresu: Slezská nemocnice v Opavě, Olomoucká 470/86, Opava 746 01. Případně mohou poprosit rodinné příslušníky, aby snímky naskenovali, případně vyfotili, a poslali je na speciálně zřízenou e-mailovou adresu: .zc.avapons@tel021 Každá fotka by měla mít nejlépe krátkou popisku z jakého je roku, oddělení, případně kdo či co je na ní zachyceno. Věříme, že se nám i díky dávno zapomenutým obrázkům podaří vytvořit unikátní materiál hodný jubilea naší nemocnice. Všem předem děkujeme,“ řekl mluvčí Slezské nemocnice Jiří Krušina.


Z raritních a unikátních snímků z historie Slezské nemocnice v Opavě bude vytvořen sborník fotografií. Chybět v něm nebude ani obrázek zachycující profesora Aloise Maternu s mikrofotografickým aparátem.

(red,moravskoslezskenovinky.cz,foto:SN Opava)