Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Frýdek – Místek posbíral 40 kol pro Afriku

Frýdek – Místek posbíral 40 kol pro Afriku

Celkem 40 kol získala v rámci akce Frýdek - Místek na kole, která se konala o víkendu v rekreační oblasti Olešná, organizace Kola pro Afriku.

Na startu trasa Olešná
22. května 2015 - 08:00

„Naší cykloakce se zúčastnilo zhruba tisíc lidí, z toho na organizovaných trasách se zapsalo zhruba 240 lidí, ostatní si jeli po vlastní ose. Celková účast oproti loňsku stoupla zhruba o 50 procent,“ hodnotí celkovou šíři netradiční aktivity Frýdecko-místeckých Lenka Kolarčíková z Beskydského informačního centra (BIC).

Kola pro Afriku dodali jak ti, kteří se pak zúčastnili programu na Olešné, tak lidé, kteří se zaměřili čistě na tuto dobročinnou aktivitu a na trasu na kolech pak už nevyjížděli. „I tak je to pěkný úspěch a na celou akci máme jen a jen dobré ohlasy,“ shrnuje L. Kolarčíková.

Hasiči projedou Českem kvůli podpoře novojičínského strážníka

Kola pro Afriku zdaleka nejsou jedinou charitou, s níž Frýdek – Místek spojuje své jméno. V červnu se tu uskuteční především největší benefiční festival v tuzemsku Sweetsen fest. Z akce pro několik desítek přátel se během let stala jedna z největších a zároveň svým konceptem i jedna z nejoriginálnějších kulturních a charitativních akcí v ČR. Moravskoslezskenovinky.cz informovala Eva Kijonková.

(jv,Moravskoslezskenovinky.cz foto:EK Media)