Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Postrach železnice, který kradl kabely, už je za mřížemi

Postrach železnice, který kradl kabely, už je za mřížemi

Z posledního výkonu trestu se vrátil v loňském roce na podzim, v minulosti byl již čtyřikrát soudně trestán za majetkové delikty. Řeč je o dvacet šestiletém muži z Havířovska, který byl od července postrachem železnic na Karvinsku. 

Jedno z míst odcizení kabelů
4.srpen 2014 - 13:00

Celkem v šesti případech na kolejové trati v Karviné-Loukách směřující z Košic do Bohumína vyhloubil díry, povytáhl kabely, které následně odcizil. Jednalo se o měděné několika žilové kabely v délce od 5-30 metrů, které vozil do výkupny barevných kovů. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informoval policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Odcizením kabelů zloděj způsobil poruchu zabezpečovacího zařízení tratě a to výpadek signalizační funkce návěstidel. Vlaky v tomto úseku musely tak zpomalit až zastavit a požadovat informace o tom, zda je kolej volná od výpravčího ze železniční stanice.

Maskovaný muž přepadl celkem sedm benzinových stanic

Organizace si celkovou škodu na odcizených kabelech hodnotí na částku kolem 60 tisíc korun. Peníze, které získal ve sběrně, a jednalo se o částku kolem 5 tisíc korun, použil podezřelý pro svou potřebu.  Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti osobě pro zločin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení s trestní sazbou od jednoho ruku do šesti let. V současné době se očekává jeho vzetí do vazby.

(iza, foto: Policie ČR)