Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Opavský násilník je již ve vazební věznici

Opavský násilník je již ve vazební věznici

V těchto dnech komisařka služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájila trestní stíhání 29letého muže z Opavy jako obviněného ze spáchání zločinu znásilnění a zločinu loupeže.

Ilustrační foto
21. listopadu 2016 - 08:00

Zločinů se měl dopustit ve dvou případech v měsíci říjnu letošního roku v Opavě-Kateřinkách. Uvedl pro Moravskoslezskenovinky.cz komisař por. Bc. René Černohorský, tiskový mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.

Dvě hodiny po půlnoci prvního říjnového dne letošního roku obviněný muž nejprve před nákupním centrem na ulici Ratibořské v Opavě-Kateřinkách oslovil 16letou dívku z Opavska a dotazoval se jí, kolik je hodin. Následně jí sledoval až na ulici Kostelní, kde ji uchopil za paži a dožadoval se sexuálního uspokojení. Při tomto mladistvou dívku zatáhl ke stromu do přilehlého travnatého prostranství a neustále požadoval různé sexuální praktiky. Z obavy o svůj život a zdraví poškozená třela jeho pohlavní úd, avšak po chvilce se jí podařilo utéci a pachatel zvlášť závazné trestné činnosti ji již dále nepronásledoval. Ke zranění dívky nedošlo a rovněž jí nevznikla žádná škoda na majetku.


Výše jmenovaný muž své další protiprávní jednání učinil v noční době 15. října tohoto roku, kdy nejprve poblíž stejného nákupního centra oslovil 28letou ženu z Ostravy s dotazem na nynější čas a poté, co mu žena neodpověděla, tak tuto uchopil za kabát a několikráte ji udeřil pěstí do obličeje. Za neustálého bití pěstmi do těla jí na ulici Ratibořské v Opavě-Kateřinkách povalil na zem a snažil se jí vytrhnout z ruky kabelku, kterou pevně svírala. Po poškozené požadoval sex, a když tato hlasitě a intenzivně volala o pomoc, tak z místa činu utekl neznámo kam. Napadená žena utrpěla zranění v obličeji s nutností jednorázového lékařského vyšetření a ošetření v opavské Slezské nemocnici.

Oba případy byly opavským policistů oznámeny jako ataky ze strany neznámého muže a na základě prováděného prověřování ze strany opavských kriminalistů, výslechem několika desítek osob, místní a osobní znalostí obyvatel a prostředí byl jako pachatel ustanoven místní 29letý muž, který se ke své trestné činnosti doznal a nyní se již nachází v ostravské vazební věznici.

Celá záležitost je nadále v prověřování a ve vyšetřování a zjišťují se další okolnosti obou případů, případně dalšího obdobného jednání a chování obviněného muže.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)