Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Setkání nazvané Ptejte se primátora by se mělo stát tradicí

Setkání nazvané Ptejte se primátora by se mělo stát tradicí

Lidé přišli primátorovi říct, co je ve městě trápí, i co se jim líbí. Několik desítek obyvatel Havířova využilo možnosti setkat se s primátorem Josefem Bělicou a popovídat si na téma, co by rádi změnili, i co se povedlo.

Primátor Josef Bělica
14. února 2019 - 12:00

Několik desítek obyvatel Havířova využilo možnosti setkat se s primátorem Josefem Bělicou a popovídat si na téma, co by rádi změnili, i co se povedlo. Setkání nazvané Ptejte se primátora se uskutečnilo v podvečer 11. února v Kulturním domě Radost a mělo by se stát tradicí. Diskutovat do Kulturního domu Radost přišli Havířované všech věkových kategorií. Podle očekávání převažovali ti starší, ale nechyběli ani zástupci mladých. Nejmladšímu diskutujícímu bylo sedmnáct let.

"Chci slyšet přímo od vás, co vás trápí, a pokusím se odpovědět na vše, co vás zajímá," řekl primátor Josef Bělica. Sám potom v úvodu seznámil obecenstvo s velkými investičními akcemi, které se podařilo v nedávné době dokončit, či které město v tomto roce čekají, jako například historicky první havířovská smuteční síň nebo právě startující rekonstrukce přednádražního prostoru, na niž naváže rekonstrukce nádražní budovy.

Lidé se nejčastěji ptali na konkrétní záležitosti v bezprostřední blízkosti jejich bydliště, stěžovali si na rozbitý chodník po rekonstrukci domu na ulici K. Světlé, špatnou situaci s parkováním v oblasti sportovní haly Žákovská, absenci chodníků v okolí městské tržnice a Vardasovy ulice, změny tras některých autobusových linek, plot okolo "bílého domu", nedostatek společenských prostor v Životicích, ale také na hlučné sousedy.

Některé záležitosti není v možnostech města ovlivnit, protože se jedná o pozemky a objekty v soukromém vlastnictví. Některé dotazy a stížnosti slíbil primátor prověřit a odpovědi tazatelům magistrát zašle. Protože odpovědi na tyto dotazy ale budou určitě zajímat více obyvatel, bude město odpovědi na tyto dotazy zveřejňovat na facebookovém profilu města https://www.facebook.com/oficialni.profil.Havirova/.


Zdaleka ne všechna vystoupení byla kritická. Zejména lidé, kteří hodně cestují nebo žili jinde, dokáží porovnávat a oceňují vysokou kvalitu bydlení v Havířově, ale třeba i změny, ke kterým ve městě průběžně dochází, například v organizaci dopravy, stavby nových parkovišť a podobně.

"Jedna věc jsou investice, tam jsme úspěšní. Ale v našem městě je dlouhodobě podhodnocená údržba a opravy, tato oblast byla v minulosti úplně zanedbána. Ale už na tom pracujeme,  například rekonstruujeme zdravotní střediska za zhruba 80 milionů. A lidé mohou vidět, že na dvou z nich se už pracuje, " uvedl primátor s tím, že na příštím setkání by se rád od Havířovanů dozvěděl, jak si představují další rozvoj města.
Druhé setkání s primátorem je naplánováno na 11. března v Kulturním domě Radost.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Romana Bartošková z  kanceláře primátora, Magistrát města Havířova.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.mmh)