Svátek má: Bohuslava

Politika

Velikost textu:

Co chtějí zařadit místo matematiky? Zdravou výživu,kutilství,naše byliny?

Co chtějí zařadit místo matematiky? Zdravou výživu,kutilství,naše byliny?

Pořad České televize Sama doma ve čtvrtek 3. října 2019 přinesl zajímavý rozhovor s hercem Petrem Nárožným, kterého zaujala zpráva o vyřazení matematiky z povinných maturitních předmětů. "Co chtějí zařadit místo matematiky? Zdravou výživu, kutilství, jarní očistu těla?" zeptal se herec.

Petr Nárožný
9. října 2019 - 08:15

Petr Nárožný herectví nevystudoval. „Šel jsem na herectví oklikou. Chtěl jsem být lékařem, vystudoval jsem stavitelství a stal jsem se komediatem. Navíc herectví můžete dělat dlouho. Kdybych byl pilotem, tak bych už dávno nelétal, kdybych byl lélařem, tak bych už určitě neoperoval, protože bych na práci neviděl a třásly by se mi ruce, ale herectví, když vám dá Pán Bůh  zdraví a pokud je o vás zájem, můžete dělat do vysokého věku. Navíc jsou role, kde občas někdo musí být mrtvý," vysvětloval své herecké nasazení Petr Nárožný.Přišla řeč i na mladou generací, s kterou má Petr Nárožný zkušenosti z besed na školách.

"Totální jejich hloupostí je, že na dva kliky se všechno dozví. Jenom to nemají propojené. Ja potkat modrou ženu, ulice, dlouhé vlasy," pokusil se osmdesátiletý herec naznačit, kam by se rozhovor mladých lidí ubíral, kdyby se učili jen z internetu.

"Horší je, že ministr školství pokládá matematiku za zbytečnou a to je jediný předmět, který učí logickému myšlení." kritizoval počínání šéfa rezortu školství Petr Nárožný.

"Co chtějí místo matematiky? Zdravou výživu, kutilství, jarní očistu těla?" zeptal se herec.

"Aby vás někdo nevzal vážně," reágovaly moderátorky pořadu Sama doma na řečnickou otázku Petra Nárožného.

(ps, Sama doma, Prvnizpravy.cz, foto: z pořadu Sama doma)