Svátek má: Ema

Politika

Velikost textu:

Jo a taky korumpujeme všechny, kteří pobírají minimální mzdu

Jo a taky korumpujeme všechny, kteří pobírají minimální mzdu

"Proto vždycky říkám každému, kdo mi nadává: buďte konkrétní. Vždyť je přece dětinské jen tak házet do vzduchu nadávky. Řekl jsem to i v Českých Budějovicích skupince lidí, co tam na mě čekali s transparenty," napsal na svém facebookovém profilu Andrej Babiš. 

Andrej Babiš mezi občany
12. června 2018 - 08:18

"Měli s sebou i megafon, řehtačku, tamburínu a krabici, do které bušila jedna paní kvedlačkou. Takže to vypadalo, že jich není sedm, ale nejmíň dvacet. Paní se na mě doslova nalepila a začala mi nadávat, že prý korumpuju lidi. Musel jsem jí sám dělat ochranku před mojí vlastní ochrankou, aby ji neodstrčila. A ptám se jí, co tím vlastně myslí a taky čím se živí. Když mi řekla, že je v důchodu, tak ji povídám, že zvyšujeme naprosto rekordně důchody, takže by nás měla mít naopak ráda. A víte, co mi na to odpověděla? Že prý korumpujeme důchodce. Super, ne? " ptá se Andrej Babiš.

"Tak já už nevím. Podle její logiky korumpujeme i zdravotní sestry, personál u lůžek, učitele. Zkorumpovali jsme už i vysoké školy a naše děti a sportovce. Všem přidáváme a investujeme v řádech stovek milionů až miliard. Jo a taky korumpujeme všechny, kteří pobírají minimální mzdu. Od příštího roku ji chceme zvednout o 1000 korun. A to jsme ji zvedli už v minulém období z 8500 na 12 200 korun. Takže aspoň jsme té korupci obrátili směr - peníze už neposílají mafiáni politikům, ale politici obyčejným lidem," argumentoval předseda hnutí ANO.

Tak a teď vám sem dám výběr toho, co jsem za týden odmakal:

Vyjednávání o vládě
Bezpečnostní rada státu
Setkání s lídry českého stavebnictví
Porada s řediteli Úřadů práce proti zneužívání dávek
Setkání s durynským premiér Bodem Ramelowem
Šel jsem se podívat na Světový židovský kongres v Praze
Výjezd do Jihočeského kraje: dálnice, obchvat, nádraží, letiště, jednání s Radou, se starosty, sportovní centrum, UNESCO vesnička, debata s občany
Opět vláda
Zdravotní pojišťovny
Jmenování na Hradě
Mobilní operátoři
Setkání s komisařkou EU Elżbietou Bieńkowskou
Správa sociálního zabezpečení
Pieta v Lidicích


"Jasně, že se nemůžu nejdřív rozepsat o ničem jiném než o dálnici D3 směrem na Rakousko. Naši předchůdci nám ji totiž jaksi zapomněli postavit. Takže kdo se chcete dostat z Prahy do Budějic nebo až do Lince, připadáte si někdy, jako když jedete po té poslední odbočce na chatu za babičkou. Protože chybí nejen dálnice, ale i obchvat, jsou České Budějovice zarvané autama skoro jako Praha.  My jsme si to s ministry vyzkoušeli na vlastní kůži v našem autobuse. Doprava tady stojí. Doslova. A to jsme z Prahy odjížděli už 5:45 ráno," konstatuje premiér Babiš.


"Taky se mě jeden člověk na Twitteru ptal, proč jezdíme autobusem. No, abychom mohli být spolu, pracovat a vyjednávat. Protože, i když pracujeme od rána do večera, tak je toho času strašně málo. Já mám pocit, že někteří lidi už nechápou základní věci," sdělil Babiš.

"Pojďme dál. Že se v naší zemi zanedbala celá páteřní síť dálnic a silnic, víme všichni. Tady je to fakt katastrofa. Takže jsem pořádně zatlačil na Ředitelství silnic a dálnic, aby dali na stůl jasné termíny. Propojit Česko s Lincem musíme stihnout do konce roku 2022 a dokončit celou dálnici až do Prahy do roku 2025. Já vím, já vím. Ani mně se tenhle odhad nelíbí. Mělo to být hotové, ještě než jsme vstoupili do Evropské unie a vznikly kraje," míní premiér.

"Vím, že lidi jsou frustrovaní z tlačenic v zácpách a z vymlácených podvozků. Takže jsme udělali s Danem Ťokem tiskovku, abychom lidem ukázali, co všechno už se za nás postavilo, opravilo nebo se právě teď staví. Dan udělal šikovnou věc, že vyskládal na stůl všechny kladívka, kterými už byly poklepané základní kameny, a taky všechny přestřižené pásky, které slavnostně otevřely po celé republice nové úseky. Bylo to dost výmluvné. Dohromady symbolizují 203 kilometrů dálnic, obchvatů měst a silnic 1. třídy, které už jsme otevřeli. Právě teď stavíme dalších 194 kilometrů a k nim brzo přibude ještě 150. A taky by vás mohlo zajímat, že stavíme za poloviční ceny, než jak to “šoulely” vlády před 10 lety. Šetříme nám všem spoustu miliard," dodal premiér.

"Pod tou debatou o dálnicích úplně zmizely další věci, které se nám povedly. Třeba to, že už od ledna si můžete přepisovat auto na kterémkoli úřadě v republice a ne se tahat tam, kde ho máte původně vedené. Podle průzkumů to potřebovalo 37 procent řidičů. Jo a mimochodem, zrušili jsme monopol na výrobu registračních značek, takže jejich cena je teď třikrát menší," pochlubil se Babiš.

"Každopádně tu D-trojku budu tlačit, jak to jen půjde. Stejně jako ostatní dálnice a obchvaty. I když se jihočeská hejtmanka paní Ivana Stráská bojí, že zase zasáhnou ekologové kvůli ochraně křeččí rodiny a všechno zastaví.  Taky se stává, že majitelé pozemků nechtějí pouštět silničáře na svoje pozemky, takže nemůže začít ani geologický a hydrogeologický průzkum. S tím nám pomůže náš nový zákon o liniových stavbách," má jasno Andrej Babiš.

Premiér se vyjádřil i k dalším oblastem zájmu.  Více facebookovém profilu Andreje Babiše.
 

(ps,  facebookový profil Andreje Babiše, Prvnizpravy.cz, foto: ps)