Svátek má: Zita

Politika

Velikost textu:

Korwin: Nebezpeční lidé živí mysl mladých lidí nebezpečnými kecy

Korwin: Nebezpeční lidé živí mysl mladých lidí nebezpečnými kecy

Polský europoslanec na svém facebooku upozorňuje na ovlivňování mladých lidí.

Janusz Korwin-Mikke, polský europoslanec
13. srpna 2020 - 03:20

„Nebezpeční lidé živí mysl mladých lidí nebezpečnými kecy Kdo jsou oni?,“ ptá se  Janusz Korwin-Mikke.

Jordan Peterson, kanadský klinický psycholog a profesor psychologie na Torontské univerzitě, tyto nebezpečné lidi označuje jako „postmoderní“, neomarxistické profesory, kteří ovládli naše vysoké školy a univerzity. Nejhorší na tom je, že tyto nihilisty platíme z našich daní! Je čas na změnu!Jak uvedl ve svém článku na webu Prvnizpravy.cz Petr Hampl, nezávislý sociolog tak, neomarxismus vznikl mezi světovými válkami v kruzích profesionálních intelektuálů, vesměs protekčních synáčků z dobře situovaných rodin. Měl zdůvodnit, proč by tito hejsci měli převzít veškerou moc v západních společnostech. A proč je k tomu zapotřebí úplně rozbít normální svět obyčejných lidí. Jejich rodinný život, jejich práci, jazyk, národ, základní mravní cítění, vztahy, sexualitu… zkrátka všechno. Zničit civilizaci, vše uvést do chaosu a převzít moc.

Neomarxismus zplodil záležitosti jako gender, klimatické šílenství, nauku o vyčerpání zdrojů, požadavek zničení bílé rasy a vše ostatní, co hýbe světem.

Sami filosofové neomarxismu tvrdí, že své myšlenky vyvozují z Karla Marxe. Pro úplnost je však třeba dodat, že uvádějí i další zdroj – myšlenky Zikmunda Freuda. Přitom Freud i Marx byli – měřeno dnešními měřítky – rasisté, sexisté, xenofobové, odpůrci práv sexuálních menšin atd. Nicméně pozdější myslitelé dokázali v dílech obou mužů najít prvky, které – když jsou správně rozvinuty – vedou k tomu, co prosazují dnešní Antifa, BLM a podobné fanatické bojůvky, dodává Petr Hampl.

(rp,prvnizpravy.cz, fb, foto:arch.)