Svátek má: Ilona

Politika

Velikost textu:

Křeček: Pan president není nikterak omezen ve svých právech, ….

Křeček: Pan president není nikterak omezen ve svých právech, ….

V dopoledních hodinách dnešního dne jsem, s jeho souhlasem a souhlasem jeho lékařů, navštívil presidenta republiky v UVN, kde je léčen, píše na facebooku Stanislav Křeček.

Stanislav Křeček, ombudsman
25. října 2021 - 17:46

Přesvědčil jsem se nejen o tom, že presidentovi je samozřejmě poskytována veškerá lékařská péče, kterou nezbytně potřebuje, ale také o tom, že v tuto chvíli není president nikterak omezen ve svých právech, v přijímání návštěv a v komunikaci s nimi.

Lze proto jen litovat, že se dosud nepodařilo vytvořit, stav, ve které by byla zachována důstojnost osoby presidenta a jeho úřadu a současně vytvořen mechanismus, který by  umožňoval   nezbytnou  správu  státu za všech okolností.

V této věci je vážně narušena  racionální a obecně akceptovatelná komunikaci mezi volenými i výkonnými orgány státu, občanskou veřejností a odbornými lékařskými pracovišti, která je však zcela nezbytná k obnovení důvěry v demokratické instituce v zemi. To vede růstu zcela nepřijatelných nenávistných projevů nejen na sociálních sítích, ale i obecně ve veřejném prostoru.  K nápravě tohoto stavu bych chtěl, jako veřejný ochránce práv ve smyslu svých kompetencí co nejvíce napomáhat, končí komentář Stanislav Křeček.

(rp=,prvnizpravy.cz,fb,foto:fb)