Svátek má: Ferdinand

Politika

Velikost textu:

Ozvou se všeználci ze Senátu prskající k Hradu jedovaté sliny

Ozvou se všeználci ze Senátu prskající k Hradu jedovaté sliny

"Paní předsedkyně Soudcovské unie by svoje otázky měla směřovat nikoliv na vládu, ale na končícího ministra Kněžínka. Rezignoval on sám, nebyl z funkce odvolán," napsal na sociálních sítích Michal Hašek jako reakci na to, že Soudcovská unie chce po vládě lepší vysvětlení.

Michal Hašek
22. dubna 2019 - 08:20

"A snad ještě jedna poznámka - opravdu Soudcovská unie(nebo její předsedkyně) nezná dělbu moci v demokratickém právním státě na moc zákonodárnou, moc exekutivní (výkonnou) a moc soudní? Ozvou se teď všeználci ze Senátu, kteří téměř kontunuálně prskají směrem k Hradu jedovaté sliny o údajném porušování ústavních zvyklostí atd.???" zeptal se jen tak bokem na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Jihomoravského kraje.


"Prostě není možné, aby se soudci (či jejich profesní sdružení) jakýmkoliv způsobem vměšovali do ústavních kroků, které jim nepřísluší, včetně jakékoliv personální změny ve vládě," uzavřel svůj komentář Michal Hašek k vystoupení představitelů Soudcovské unie, která podle médií chce po vládě lepší vysvětlení Proč skončil Kněžínek?

(ps, facebookový profil Michala Haška, Prvnizpravy.cz, foto: ps)